Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický krajNitriansky krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský krajŽilinský kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

ŽIVA – inovatívna liečba pijavicami pre modernú dobu

Pijavica lekárska v kapsule?

Pijavica lekárska a jej pozitívne účinky pre zdravie človeka sú známe stáročia. Už v starom Egypte vtedajší lekári poznali a využívali pijavice a to bolo 2500 rokov pred naším letopočtom. Toto pre niekoho nie veľmi sympatické zvieratko nezostalo nepovšimnuté ani modernou lekárskou vedou. Terapia pijavicami lekárskymi  (hirudoterapia) má aj dnes pevné  miesto medzi alternatívnymi formami liečby ťažkostí a ochorení nielen ľudského organizmu, ale úspešne preniká aj do veterinárneho lekárstva.

Slinné žľazy pijavice obsahujú viac ako 150 druhov bioaktívnych látok. Toto zvieratko nám síce doslova pije krv, ale na oplátku poskytuje čisto prírodný koktail, ktorý pomáha nielen v prípade kŕčových žíl, ale pri celej palete ochorení.
Ktoré druhy problémov teda pomáha pijavica riešiť?

 • všetky srdcovo-cievne ochorenia
 • významné zlepšenie vlastností krvi
 • spazmy, kŕče, stuhnuté svalstvo a to aj v hlbokých vrstvách (vzpriamovače chrbtice)
 • zápaly šliach a svalov
 • seknutia, aj akútne
 • neurologické problémy a autoimunitné ochorenia
 • regenerácia tkanív a rán po úrazoch
 • zlepšenie prekrvenia a zásobenia tkanív kyslíkom
 • dýchavičnosť, únava
 • zlepšenie kondície a možnosť zvyšovať zaťaženie pri športe, rýchlejšie spracovanie laktátu

Čo však v prípade, keď človek, ktorému by hirudoterapia mohla významne pomôcť zlepšiť zdravotný stav, ju nemôže absolvovať? Práve táto otázka trápila Radka Legáta, priekopníka hirudoterapie na Slovensku a v Čechách. Liečba pijavicami pracuje s dvoma živými organizmami – pijavicou na jednej strane a človekom na strane druhej. Niektorí ľudia cítia voči týmto malým tvorom odpor alebo strach, iným telo nedovolí prisatie takého počtu pijavíc v takých intervaloch, aby bol terapeutický účinok uspokojujúci, ďalší nemajú čas a priestor, ktorý terapia vyžaduje.

Radko Legát sa liečbe pijavicou lekárskou venuje viac ako 18 rokov. Ako to už býva, sám trpel zdravotnými problémami, ktoré mu pomohli vyriešiť práve tieto záhadné tvorčeky. Dlhoročné skúsenosti vyústili po niekoľkých rokoch testovania do produktovej rady s názvom ŽIVA.

ŽIVA je doplnok výživy z čisto prírodných surovín vyskladaný tak, aby do čo najväčšej miery suploval účinky hirudoterapie. Hovorí sa mu aj „pijavica lekárska v kapsule“, aj keď samozrejme nie je 100% náhradou všetkých bioaktívnych látok pijavice. ŽIVA pokryje viac ako 70% vlastností bioaktívnych látok produkovaných pijavicou lekárskou pri hirudoterapii. V jednotlivých produktoch ŽIVA nájdete diosmin, nattokinázu, bromelaín, hesperidín, bioflavonoidy, OPC (proantokyanidíny), rutín, papaín, eskulín, lipázu, extrakt komonice lekárskej, MSM, kurkumín, vitamíny C a B2, meď, kyselinu listovú a iné prírodné bioaktívne látky v presne namiešaných dávkach bez zbytočných aditív, spojív a chemických konzervantov.
ŽIVA sa môže používať samostatne alebo aj ako doplnok terapie pijavicami. Prináša výhody hirudoterapie pre každého – čisto prírodné výťažky nakombinované do piatich produktov s vynikajúcimi a overenými účinkami v rôznych oblastiach ľudského zdravia.

ŽIVA komplex
sa môže používať samostatne ako náhrada za terapiu pijavicami, ale aj kombinovať priamo s pijavicami, kedy urýchli efekt terapie, zlepší hojenie raniek a znižuje alergické reakcie po zahryznutí. Doplnok je odporúčaný pri akútnych aj chronických zápaloch bakteriálneho aj vírusového pôvodu, srdcovo-cievnych ochoreniach, autoimunitných poruchách ako je atopický ekzém, psoriáza, dna, pri zápaloch kĺbov, pri zlom hojení rán, migréne a bolestiach hlavy, neurologických ťažkostiach, opuchoch po úrazoch, problémoch s krvou a pečeňou.

ŽIVA bakterial je špecifický mix bioaktívnych výťažkov s dôrazom na antimikrobiálne účinky pre ochranu pred infekciami, plesňami, mykózami, baktériami, či vírusmi. Pomáha pri spomaľovaní až zastavení infekcií, upravuje funkciu čriev, prospieva pri Crohnovej chorobe,  výrazne ovplyvňuje voľné radikály a oxidatívny stres, čím potláča aktivitu patogénov v tele, pôsobí aj ako antiparazitikum.

ŽIVA cievy ocenia všetci, ktorí majú akékoľvek problémy s cievami, najčastejšie ide o kŕčové žily, krehké cievky a obmedzenú mikrocirkuláciu, čo môže spolu s obmedzeným pohybom lymfy spôsobiť opuchy a pocit ťažkých nôh. Pomáha riešiť hemoroidy, zápaly na stenách ciev, slabú elasticitu stien ciev, potrombotické stavy a celkovo regeneruje krvné aj lymfatické cievy.

ŽIVA krvsilné preventívne účinky srdcovo-cievnych ochorení a mozgovej mŕtvice. Zabraňuje zrážaniu krvi a tým vytváraniu nebezpečných krvných zrazenín. Stimuluje tvorbu protizápalových látok (prostaglandínov), podieľa sa na regulácií krvného tlaku, znižuje LDL cholesterol, zlepšuje viskozitu krvi, ovplyvňuje žilovú nedostatočnosť, posttrombotický syndróm a vplýva aj na erekciu a potenciu.

ŽIVA regena je regeneračný komplex vhodný na podporu hojenia poškodených tkanív a rán a porušenej kože. Pomôže pri reumatoidnej artritíde, zmierňuje vplyv voľných radikálov a oxidatívneho stresu na tkanivá. Zabraňuje rozširovaniu zápalu, rozkladá a vstrebáva poškodené tkanivo.

Všetky formy ŽIVA sa plnia do kapsuly z rastlinnej želatíny. Obsah kapsuly je možné rozmiešať v kozmetickom kréme alebo pripraviť ako tinktúru.

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula denne pri jedle, ak chcete kombinovať viacero produktov, vyberte si tri z nich a užívajte maximálne 4 kapsuly denne. Porada s lekárom sa odporúča, ak ste tehotná alebo dojčíte. Pri užívaní liekov na zriedenie krvi, precitlivenosti alebo alergii na niektorú zložku alebo produkt prestaňte prípravok užívať a poraďte sa svojim lekárom.

Tak čo, vybrali ste si? My veríme, že príroda má liek na každý náš neduh a že popri konvenčnej medicíne je dobré obracať sa aj na stáročiami overené a modernou vedou potvrdené liečivé účinky z prírodných zdrojov. A koho by hirudoterapia zaujala a chcel by sa o nej dozvedieť oveľa viac, môže tak urobiť v knihe Pijavica lekárska – hirudoterapia pre zdravie od Radka Legáta. Buďte zdraví.Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Blíži sa začiatok školského roka
Pamätáte si ešte na svoju prvú školskú aktovku? Asi si ešte vieme živo spomenúť na chvíle, keď sme dostali školskú tašku
čítať ďalej »
2591x    0x
Atopický ekzém
Atopický ekzém je jednou z najčastejších chorôb kože. Prejavuje sa ako chronické zápalové ochorenie kože
čítať ďalej »
4434x    1x
Kosti - naše stĺpy života
náš pohybový aparát je veľmi komplikovaná konštrukcia. V ľudskom tele je viac ako 206 kostí.
čítať ďalej »
3266x    0x
Opaľovanie a ochrana
Opaľovanie ako súčasť pobytu v prírode je príjemné a máme ho radi. S peknou do bronzova opálenou pokožkou nám rastie
čítať ďalej »
2503x    0x
Irisdiagnostika
Staré mamy hovorievali, že oči sú zrkadlom duše a zdravia. Zapíše sa do nich každá zmena, ktorá sa v našom
čítať ďalej »
6268x    1x
   Najbližšie kurzy
Manuálna lymfodrenáž
25.01.2021 - 30.01.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
25.01.2021 - 09.03.2021
(ŽIlina)
Medová masáž
06.02.2021 - 06.02.2021
(ŽIlina)
Reflexná masáž chrbta
06.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Čokoládová masáž
07.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Masáž lávovými kameňmi
12.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)
Bankovanie a moxovanie
13.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)