Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Zbavte sa navždy opuchov nôh!

Tiež vás trápi nepríjemný pocit ťažkých nôh, kedy sa vám zdá, že vaše končatiny sú ako nafúknuté brmbolce? Netešíte sa na leto, pretože vaše nohy opäť nadobudnú na objeme? Ak ste odpovedali áno, je tento článok určený práve vám! Dnes vám poradíme, ako sa zbaviť opuchov a užívať si pocit ľahkej chôdze.

Hľadajte príčinu

Opuchy nôh spoznáte tak, že sa pri stlačení palca na koži okolo členku alebo lýtka objaví malá priehlbina a hneď nezmizne. To značí, že je vaše telo naplnené vodou, vaše telo signalizuje srdcové zlyhanie, cirhózu pečene, chronické ochorenie obličiek alebo zníženú funkciu štítnej žľazy. Príčin môže byť však výrazne viac. Napríklad znížená hladina krvných bielkovín alebo porucha hormonálne funkcie, poprípade silná obezita. V prípade, že vás trápia opuchy nôh dlhodobo, nie iba v horúcom počasí alebo pri "nič nerobení", obráťte sa na lekára, ktorý vám pomôže určiť, či ide o príčinu žilovú alebo lymfatickú. Ak dôjde k diagnóze žilovej príčiny opuchov, potom môže byť problém v nádore, úrazu alebo hojenie pooperačných rán.

Oproti tomu lymfatické príčiny opuchov sú primárne, vrodený lymfedém, ktorý sa objavuje častejšie u mladých žien a býva spájaný s príznakom kompresie žilového systému. Príčinu potom môžete hľadať napríklad v dlhodobej žilovej nedostatočnosti, pri nádorovom ochorení, alergií, infekcií alebo po ožiarení alebo chirurgickom výkone v oblasti panvy. V oboch prípadoch, to znamená pri postihnutí žilného aj lymfatického systému, sa dnes ponúka celý rad špeciálnych možností na podporu žilového či lymfatického obehu - od liekov až po účinné ručné masáže, ktoré vás opuchov zbavia raz a navždy.

Vyskúšajte osvedčené triky

Dôležité je si uvedomiť, že opuchy dolných končatín môžu signalizovať závažnejšie ochorenie, a preto by sa nemalo ich liečenie podceňovať. Ak ale dôkladnejšie vyšetrenia nič zásadné nezistila, potom predchádzajte opuchom známymi radami. Zamerajte sa na pohyb. Do svojho týždenného športového plánu zaraďte cyklistiku, svižnú chôdzu alebo plávanie. Všetky tieto aktivity pozitívne bojujú s opuchmi nôh. Vyvarujte sa ale silovým športom, napríklad si odoprite squash, bedminton alebo tenis, pri ktorých sú znateľné nárazy dolných končatín a tým sa môžu tvoriť opuchy. Kedykoľvek si nájdete chvíľku, dajte si nohy hore a to doslova - v posteli si skúste podoprieť nohy vankúšom alebo si ich rovno oprite o stenu. Nemenej dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu, aby nedochádzalo k zavodňovanie organizmu. Osvedčené sú lymfatické čaje, ktoré nielen čistia, ale zároveň podporujú činnosť dôležitého lymfatického systému. Vyvarovať by ste sa mali vysokým teplotám, takže v prípade trvajúcich opuchov zabudnite na saunovanie alebo obmedzte pobyt na minimum.

Doprajte si tzv. Kneippov chodník, ktorý patrí medzi vodoliečebné procedúry. Princíp spočíva v striedavej chôdzi v teplom a studenom bazéne s okruhliakmi. Dochádza tak k striedavému prešľapovaniu v teplej a studenej vode, čo zlepšuje krvný obeh, metabolizmus, prekrvenie nôh i masírovanie chodidiel. Kneippov chodník vám vynahradí aj striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou. Vždy začínajte od členkov hore smerom k srdcu a končite studenou sprchou. S opuchmi vám pomôže striedavá chôdza po vnútornej a potom vonkajšej strane chodidiel.
Ak pociťujete opuchy nôh až do úrovne stehien, potom sa začnite obliekať do voľnejšieho oblečenia. Práve upnuté odevy, úzke džínsy alebo príliš stiahnuté sukne môžu mať za následok priškrtenie krvného obehu a tým pádom opuchy. Rovnako tak doprajte aj svojim chodidlám voľnosť a nezavierajte ich do nevhodných topánok. Ani v prípade opuchov nezabúdajte kontrolovať svoju hmotnosť - obezita či silná nadváha sa môžu významne podieľať na nepríjemných opuchoch nôh, rúk a brucha.

Objavte kúzlo lymfatických masáží

Hovorí sa, že pri pravidelnom navštevovaní lymfatických masáží sa vaše telo detoxikuje, zbaví sa prebytočnej vody a samozrejme i opuchov. A je to pravda! Tieto jemné krúživé pohyby vykonávané pod presne daným tlakom dokážu povzbudiť lymfatický systém a uľaviť tak v každom veku. Akonáhle zoskočíte z masážneho lehátka, ucítite pocit ľahkých nôh. A to nie je všetko! Lymfatické masáže sú vyhľadávané tiež pre kozmetické účinky, ako je zbavenie celulitídy, spevnenie podkožia, spomalenie procesu starnutia pleti, prevencia kŕčových žíl alebo odďaľovanie vrások na tvári. Vyskúšať môžete aj lacnejšiu variantu v podobe prístrojovej lymfatické masáže, ktorá síce nie je tak účinná, no napriek tomu sa vám výrazne uľaví.

Lymfatická masáž si zároveň hravo poradí s migrénou, pri sedavom zamestnaní, s regeneráciou alebo detoxikáciou tela. Urobte maximum pre svoje telo a zdravie a spoznajte kúzlo ľahkých nôh. Už žiadne brmbolce v natlačených topánkach alebo nadváha spôsobená hydratáciou! Investujte do zdravia, ktoré vám vaše telo vráti niekoľko násobne!Komentáre
(1)
Petra
28.07.2017 / 22:13:17
neviem sa ich zbavit navzdy, ale pomahaju kompresne pancuchy a gel priessnitz
[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Zádery - sama sebe manikérkou
Kedže prerastajúca koža pri nechtoch je zložená z odumretých buniek, a teda nebolí, najskôr si ju ani nevšimnete, pokiaľ
čítať ďalej »
3584x    0x
Čo je to BMI?
BMI je skratka výrazu Body Mass Index - Index telesnej hmotnosti. Tento index (tiež navývaný aj Queteletov index)
čítať ďalej »
3946x    0x
Bolesti kĺbov
Bolesti kĺbov nezodpovedajúce fyzickej námahe sú najvýraznejším príznakom degeneratívneho postihnutia kĺbovej
čítať ďalej »
3813x    0x
Kolagénová starostlivosť
Nikto nechce starnúť na pohľad rýchlejšie! Svieži, mladistvý a celkovo upravený vzhľad hrá v dnešnej dobe väčšiu úlohu, než by sa mohlo zdať.
čítať ďalej »
2079x    0x
Strukoviny ako prevencia
Strukoviny sú považované za potraviny s vysokou biologickou hodnotou. Ich hlavnou výhodou je pomerne nízky obsah
čítať ďalej »
3194x    0x
   Najbližšie kurzy
Medová masáž
06.02.2021 - 06.02.2021
(ŽIlina)
Reflexná masáž chrbta
06.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Čokoládová masáž
07.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Masáž lávovými kameňmi
12.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)
Bankovanie a moxovanie
13.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)
Masáž na doma
15.02.2021 - 18.02.2021
(ŽIlina)
Dornova metóda a Breussova m...
19.02.2021 - 21.02.2021
(ŽIlina)