Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pre masáž
Pre masáž

Wellness procedúry
Wellness procedúry

Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty

Pre šport
Pre šport

Kozmetika
Kozmetika

Sauny a vírivky
Sauny a vírivky

Akcie
Akcie

Novinky
Novinky

Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Zbavte sa navždy opuchov nôh!

Tiež vás trápi nepríjemný pocit ťažkých nôh, kedy sa vám zdá, že vaše končatiny sú ako nafúknuté brmbolce? Netešíte sa na leto, pretože vaše nohy opäť nadobudnú na objeme? Ak ste odpovedali áno, je tento článok určený práve vám! Dnes vám poradíme, ako sa zbaviť opuchov a užívať si pocit ľahkej chôdze.

Hľadajte príčinu

Opuchy nôh spoznáte tak, že sa pri stlačení palca na koži okolo členku alebo lýtka objaví malá priehlbina a hneď nezmizne. To značí, že je vaše telo naplnené vodou, vaše telo signalizuje srdcové zlyhanie, cirhózu pečene, chronické ochorenie obličiek alebo zníženú funkciu štítnej žľazy. Príčin môže byť však výrazne viac. Napríklad znížená hladina krvných bielkovín alebo porucha hormonálne funkcie, poprípade silná obezita. V prípade, že vás trápia opuchy nôh dlhodobo, nie iba v horúcom počasí alebo pri "nič nerobení", obráťte sa na lekára, ktorý vám pomôže určiť, či ide o príčinu žilovú alebo lymfatickú. Ak dôjde k diagnóze žilovej príčiny opuchov, potom môže byť problém v nádore, úrazu alebo hojenie pooperačných rán.

Oproti tomu lymfatické príčiny opuchov sú primárne, vrodený lymfedém, ktorý sa objavuje častejšie u mladých žien a býva spájaný s príznakom kompresie žilového systému. Príčinu potom môžete hľadať napríklad v dlhodobej žilovej nedostatočnosti, pri nádorovom ochorení, alergií, infekcií alebo po ožiarení alebo chirurgickom výkone v oblasti panvy. V oboch prípadoch, to znamená pri postihnutí žilného aj lymfatického systému, sa dnes ponúka celý rad špeciálnych možností na podporu žilového či lymfatického obehu - od liekov až po účinné ručné masáže, ktoré vás opuchov zbavia raz a navždy.

Vyskúšajte osvedčené triky

Dôležité je si uvedomiť, že opuchy dolných končatín môžu signalizovať závažnejšie ochorenie, a preto by sa nemalo ich liečenie podceňovať. Ak ale dôkladnejšie vyšetrenia nič zásadné nezistila, potom predchádzajte opuchom známymi radami. Zamerajte sa na pohyb. Do svojho týždenného športového plánu zaraďte cyklistiku, svižnú chôdzu alebo plávanie. Všetky tieto aktivity pozitívne bojujú s opuchmi nôh. Vyvarujte sa ale silovým športom, napríklad si odoprite squash, bedminton alebo tenis, pri ktorých sú znateľné nárazy dolných končatín a tým sa môžu tvoriť opuchy. Kedykoľvek si nájdete chvíľku, dajte si nohy hore a to doslova - v posteli si skúste podoprieť nohy vankúšom alebo si ich rovno oprite o stenu. Nemenej dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu, aby nedochádzalo k zavodňovanie organizmu. Osvedčené sú lymfatické čaje, ktoré nielen čistia, ale zároveň podporujú činnosť dôležitého lymfatického systému. Vyvarovať by ste sa mali vysokým teplotám, takže v prípade trvajúcich opuchov zabudnite na saunovanie alebo obmedzte pobyt na minimum.

Doprajte si tzv. Kneippov chodník, ktorý patrí medzi vodoliečebné procedúry. Princíp spočíva v striedavej chôdzi v teplom a studenom bazéne s okruhliakmi. Dochádza tak k striedavému prešľapovaniu v teplej a studenej vode, čo zlepšuje krvný obeh, metabolizmus, prekrvenie nôh i masírovanie chodidiel. Kneippov chodník vám vynahradí aj striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou. Vždy začínajte od členkov hore smerom k srdcu a končite studenou sprchou. S opuchmi vám pomôže striedavá chôdza po vnútornej a potom vonkajšej strane chodidiel.
Ak pociťujete opuchy nôh až do úrovne stehien, potom sa začnite obliekať do voľnejšieho oblečenia. Práve upnuté odevy, úzke džínsy alebo príliš stiahnuté sukne môžu mať za následok priškrtenie krvného obehu a tým pádom opuchy. Rovnako tak doprajte aj svojim chodidlám voľnosť a nezavierajte ich do nevhodných topánok. Ani v prípade opuchov nezabúdajte kontrolovať svoju hmotnosť - obezita či silná nadváha sa môžu významne podieľať na nepríjemných opuchoch nôh, rúk a brucha.

Objavte kúzlo lymfatických masáží

Hovorí sa, že pri pravidelnom navštevovaní lymfatických masáží sa vaše telo detoxikuje, zbaví sa prebytočnej vody a samozrejme i opuchov. A je to pravda! Tieto jemné krúživé pohyby vykonávané pod presne daným tlakom dokážu povzbudiť lymfatický systém a uľaviť tak v každom veku. Akonáhle zoskočíte z masážneho lehátka, ucítite pocit ľahkých nôh. A to nie je všetko! Lymfatické masáže sú vyhľadávané tiež pre kozmetické účinky, ako je zbavenie celulitídy, spevnenie podkožia, spomalenie procesu starnutia pleti, prevencia kŕčových žíl alebo odďaľovanie vrások na tvári. Vyskúšať môžete aj lacnejšiu variantu v podobe prístrojovej lymfatické masáže, ktorá síce nie je tak účinná, no napriek tomu sa vám výrazne uľaví.

Lymfatická masáž si zároveň hravo poradí s migrénou, pri sedavom zamestnaní, s regeneráciou alebo detoxikáciou tela. Urobte maximum pre svoje telo a zdravie a spoznajte kúzlo ľahkých nôh. Už žiadne brmbolce v natlačených topánkach alebo nadváha spôsobená hydratáciou! Investujte do zdravia, ktoré vám vaše telo vráti niekoľko násobne!Komentáre
(1)
Petra
28.07.2017 / 22:13:17
neviem sa ich zbavit navzdy, ale pomahaju kompresne pancuchy a gel priessnitz

Pridať komentár


Meno
E-mail ( slúži len na overenie / autorizáciu príspevku )
Ochrana proti spamu
Komentár


Súhlasím s pravidlami pre komentáre
[reklama]
Mnoheľova 22
05801 Poprad
V našom regeneračnom centre poskytujeme príjemné relaxačné masáže pre celú rodinu. Špecial...
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
BOSU a závesné posilňovacie systémy - cesta k pevnému telu
Dnešný životný štýl je plný zhonu, stresu a nezdravých vecí. Na druhej strane by sa snáď všetci chceli pochváliť perfektne tvarovanou a pevnou postavou.
čítať ďalej »
1748x    0x
Zahrejte si obličky
Obličky, najaktívnejší orgán zimy, sú sídlom strachu a múdrosti. Ich kondícia ovplyvňuje životnú silu, vynaliezavosť
čítať ďalej »
5489x    0x
Na "božské" nohy
Určite každá z nás túži mať tie najzdravšie telo a najkrajšie a najzvodnejšie nohy ... Prinášame Vám možnosti ako to
čítať ďalej »
3284x    0x
Činnosť nervového systému
Nervový systém sprostredkúva vzťahy medzi vonkajším prostredím a organizmom, ako aj medzi všetkými časťami vnútra
čítať ďalej »
2610x    0x
Opaľovanie a ochrana
Opaľovanie ako súčasť pobytu v prírode je príjemné a máme ho radi. S peknou do bronzova opálenou pokožkou nám rastie
čítať ďalej »
2202x    0x
   Najbližšie kurzy
Masáž pre tehotné
19.10.2019 - 20.10.2019
(Trenčín)
Chromopunktúra 1
19.10.2019 - 20.10.2019
(Banská Bystrica)
Mäkké techniky
19.10.2019 - 20.10.2019
(Trenčín)
Regeneračné postupy
24.10.2019 - 25.10.2019
(Trenčín)
SM systém a,b
26.10.2019 - 27.10.2019
(Trenčín)
Breussova masáž a Dornova me...
26.10.2019 - 27.10.2019
(Banská Bystrica)
Wellness pracovník - masérsk...
29.10.2019 - 12.12.2019
(ŽIlina)