Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Podporte svoju imunitu

Počasie ako v jeseni a náš imunitný systém dostáva zabrať...
Skúste si zvýšiť obranyschopnosť svojho organizmu sprestrením jedálneho lístka..

ANANÁS
exotické ovocie obsahuje enzými, najmä bromelín, ktorý dokáže štiepiť bielkoviny a uľahčuje organizmu trávenie. Tieto enzýmy pomáhajú aj pri uzdravovaní, zmierňujú rozličné zápaly a zlepšuje trávenie. Urýchľuje spaľovanie tukov a zabraňuje tvorbe tukového tkaniva. Odvodňuje organizmus a zmierňuje opuchy. Pomáha pri črevných poruchách a hnačke. Odstraňuje starecké škvrny. Zvyšuje hladinu bielkovín v celom organizme. Okrem vitamínu B12 a E poskytuje aj ostatné vitamíny, minerálne a stopové látky. Čerstvo vytlačená šťava sa používa pri horúčkových ochoreniach a pri morskej chorobe. V niektorých krajinách ho považujú za afrodiziakum.
Bezproblémové trávenie je VEĽMI dôležité pre našu imunitu.
TIP: ananás sa výborne hodí k jogurtu - odporúčame do jedného téglika vmiešať dva na kocky pokrájané plátky čerstvého alebo konzervovaného ovocia.

RAKYTNÍK
šťava z malých oranžových bobúľ rakytníka rašetliakového je skutočnou bombou s vitamínom C, ktorý pomáha nášmu telu odchytávať nažiadúce voľné radikály. Rakytník je zdrojom mnohých cenných látok dôležitých pre zdravie, krásu a vitalitu (vitamíny, antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny, stopové prvky). Stimuluje trávenie, pozitívne ovplyvňuje celkovú odolnosť organizmu voči infekciám.
Má výborné regeneračné schopnosti, stimuluje rast tkanív pri poškodení kože, rast vlasov. Používa sa k liečbe ekzémov a hemoroidov.
TIP: dve lyžice rakytníkovej šťavy obsahujú viac vitamínu C ako jedno stredne veľké kivi. Rozmiešajte si ich v pohári vody.

BIELA FAZUĽA
vysoký obsah horčíka ukrytého v bielej fazuli aktivizuje bunky, ktoré požierajú choroboplodné zárodky. Obsahuje proteíny, vlákninu, ktorá pomáha v prevencii proti zápche a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Fazuľa chráni pokožku a sliznicu vďaka niacínu a kyseline pantoténovej, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie kožného tkaniva. Nedostatok kyseliny pantotétovej spôsobuje lámavosť vlasov a problémy s pokožkou. Fazuľa je výborným zdrojom kyseliny listovej, ktorá je potrebná najmä v gravidite a pri koronárnych ochoreniach. Pre vysoký podiel draslíka a minimum sodíka sa odporúča konzumovať pri anémii a rekonvalescencii, zápche a chorobách hrubého čreva, rakovine hrubého čreva a konečníka (ako prevencia) a pri hypertenzii - vysokom krvnom tlaku.
TIP: usušenú bielu fazuľu nechajte počas noci vo vode napučať a zmäknúť, potom ju asi hodinu varte. Môžete ju pridať aj do zeleninových polievok.

HROZNO
Všetky sorty hrozna patria k najzdravším druhom ovocia. Hrozno obsahuje napríklad kyselinu listovú, farbivá a minerálne látky a stopové prvky. Z minerálnych látok má najvyššie zastúpenie draslík, ktorý pomáha organizmu nielen pri odstraňovaní odpadových látok, riadení srdcového rytmu, ale pomáha nám aj jasne myslieť. Vlákniny, ktoré sú v šupkách hrozna, podporujú činnosť čriev. Zároveň obsahuje vitamín C, E a vitamíny skupiny B. Regeneruje vrchnú časť pokožky, zmierňuje stavy pri žlčových a obličkových kameňoch. Dodáva množstvo antioxidantov. Šťava sa používa pri liečení chorôb, ktoré vznikajú hromadením toxínov v tele. Pôsobi močopudne a žlčopudne, mierne preháňa. Keďže má hrozno močopudný účinok, pomáha z tela vyplavovať škodlivé látky. Znižuje kyslosť žalúdočných štiav. Výhodou najmä pre jesenné dni, keď mnohí z nás pociťujú nostalgiu za letom a ťažko sa vyrovnávajú so zmenami počasia, je, že hrozno zmierňuje únavu a depresiu. Pre svoju výživovú hodnotu je doslova energetickou bombou.
Spomaľuje nielen proces starnutia, ale naše telo pomáha aj ochraňovať pred rôznymi ochoreniami, pretože v bobuliach hrozna sú flavonoidy, z hľadiska imunity sú to vzácne rastlinné látky!
TIP: je celkom jedno, či obľubujete skôr biele, alebo červené hrozno. Ak nemáte poruke čerstvé ovocie, doprajte si aspoň dávku šťavy.

Vitamíny a výživové doplnky v tabletách.
Kto sa zdravo a pestro stravuje, vlastne takéto odplnky ani nepotrebuje. Odporúčané denné dávky ovocia a zeleniny v kombinácii s nemastnou a vyváženou stravou sú dostatočným zdrojom vitamínov. Po kapsulách by mali po konzultácii s lekárom siahnuť najmä tehotné ženy, fajčiari a seniori.


zdroj. EurotelevíziaKomentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Chlorella Pyrenoidosa
"Chlorella je smaragdový džbán, ktorý preteká energiou Zeme, Slnka a Vody. Táto riasa s veľkosťou červenej krvinky
čítať ďalej »
11161x    0x
Magnetit
Vďaka prírodnému magnetizmu sa magnetit teší pozornosti liečiteľov od nepamäti. Hovorí sa o ňom, že má harmonizujúci účinok na...
čítať ďalej »
13969x    0x
Podporte svoju imunitu
Počasie ako v jeseni a náš imunitný systém dostáva zabrať... Skúste si zvýšiť obranyschopnosť svojho
čítať ďalej »
3601x    0x
Slnko v tráve
Jarné slniečko sa začalo prebúdzať a my spolu s ním. Teda aspoň poniektorí. Mnohých z nás chytila „jarná únava“
čítať ďalej »
7385x    0x
Čo dokáže čistá voda?
Čistá voda je pre ľudský organizmus látkou, po ktorej túži každá bunka. Čistá voda dokáže pomôcť ľuďom pri
čítať ďalej »
4266x    0x
   Najbližšie kurzy
Medová masáž
06.02.2021 - 06.02.2021
(ŽIlina)
Reflexná masáž chrbta
06.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Čokoládová masáž
07.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Masáž lávovými kameňmi
12.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)
Bankovanie a moxovanie
13.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)
Masáž na doma
15.02.2021 - 18.02.2021
(ŽIlina)
Dornova metóda a Breussova m...
19.02.2021 - 21.02.2021
(ŽIlina)