Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Kamene sú mojimi anjelmi

Kamene k masírovaniu? Možno zvláštna predstava - kamene totiž zvyčajne vnímame ako tvrdé, ťažké, studené, hranaté... Po tejto masáži však budete prekvapení, aké môžu byť „mäkučké“ a príjemné. Ako jemne vedia pôsobia na našu kožu a akú ľahkosť nám môžu dať.
O masáži polodrahokamami sme hovorili s terapeutkou a masérkou Mgr. Monikou Stašíkovou.

Na akom princípe funguje masáž drahými kameňmi?
Spája prednosti masírovania, intenzitu dotyku s liečiteľstvom pomocou kameňov a ich harmonizujúcou silou. Z toho vyplýva jemný, ale účinný spôsob liečenia najrozličnejších problémov. Podľa toho, aké kamene používame, môžeme na človeka pôsobiť v rovine telesnej, duševnej i duchovnej – hoci napokon výsledok je vždy celostný. Pri každom druhu masáži maséri používajú iné „vrátka“ na dosiahnutie harmónie, relaxu a vnútorného pokoja. Drahokam dáva masáži ďalší rozmer, najmä liečebný, a poskytuje intenzívnejšie prežívanie sily kameňa.

Aké kamene máte k dispozícii?
Každý si môže vybrať z najrozličnejších tvarov i druhov. V mojom košíčku nájdete tyčinky a písadlá z drahokamov, guľôčok, mydielok, bubienkové i surové kamene. Každý druh je však niečím špecifický a môže priniesť úľavu v niektorom zo zdravotných problémov. Ametyst zmierňuje napätie, achát podporuje látkovú výmenu, krištáľ prináša novú vitalitu, amazonit je vynikajúci pri kĺbových problémoch. Heliotrop zase posilňuje obranyschopnosť organizmu. Keďže zároveň čistí krv a odstraňuje z tela toxíny, môžete ho nájsť aj pod názvom krveľ. Pri duševných bolestiach, poruchách prekrvenia a blokádach pomáha vločkový obsidián, ktorý vznikol z roztavenej lávy. Možno ho poznáte aj ako „sopečné sklo“. Je to veľmi silný ochranný kameň, ktorý vytvára štít proti všetkému zlému. Ruženín je známy aj ako „kameň lásky“. Zlepšuje citlivosť a celkový telesný stav. Masírujeme ním zatvrdnuté jazvy, prekrvuje tkanivá, čistí a otvára srdce na všetkých úrovniach. Vnáša do srdca lásku, hojí staré citové rany, ale predovšetkým učí nás mať rád samých seba. Posilňuje empatiu a citlivosť. Na masírovanie ešte môžem ponúknuť červený a pieskový jaspis, citrín, hematit, magnezit, lapis lazuli, rhodonit, sodalit, tigrie oko, býčie oko, sokolie oko, turmalín, unakit, calcid či jadeit.

Ponúknete vy konkrétny kameň svojmu klientovi, alebo si z nich vyberie sám?
Každý najlepšie vie, ako sa cíti, čo momentálne prežíva, preto volím možnosť výberu. Intuitívne siahne do košíčka plného kameňov a nechá sa viesť vnútorným hlasom. Keď si vyberie kameň, dokážem mu povedať, čo ho trápi. Iste sa mnohí v duchu opýtali, ako môže kameň odhaliť vnútro človeka, ale postupne ho začali vnímať nielen ako chladnú skalu, ale aj ako posolstvo, ktoré môže ukázať cestu, priniesť uvoľnenie a pohodu. Sú však aj ľudia, ktorí chcú, aby som im kameň vybrala ja. Keď mi povedia, aký problém ich trápi, určite spoločne nájdeme cestu na odstránenie prekážok.

Sú tieto masáže preventívne, alebo riešia zdravotný problém?
Ide v nich najmä o nájdenie vnútornej rovnováhy, harmónie a pokoja. Okrem psychickej pomoci má každý kameň určitú vibráciu a dokáže utlmiť aj zdravotný problém. No všetko potrebuje čas a my by sme sa mali mať radi natoľko, aby sme si našli čas aj sami na seba.

Na čo všetko sa dá masáž drahými kameňmi využiť?
Na pohybový aparát, stlmenie stresu, na masáž celého tela. Môžete si zvoliť napríklad intuitívnu masáž drahokamom, masáž mydielkom alebo guľôčkou, harmonizujúcu masáž jantárom či masáž reflexných zón písadlom z drahokamov.

Odkiaľ máte kamene? Musia byť nejako špeciálne opracované?
Nechávam si ich voziť zo zahraničia. No na Slovensku je tiež pár veľkoskladov, kde si môžem vybrať to, čo potrebujem. Drahé kamene musia byť vyleštené a opracované tak, aby pôsobili na telo príjemne a relaxačne. Dôležitá je aj očista kameňov po každej masáži od energie a informácií. Čistia sa pod prúdom tečúcej vody alebo v miske s mor_skou soľou a ukladajú sa na ametystovú drúzu, ktorá ich oslobodí od zostávajúcich cudzích informácií. Po niekoľkých hodinách sú opäť ako nové a vhodné na ďalšie ošetrenie.

Ako často by sa mala masáž aplikovať, aby boli citeľné aj jej zdravotné účinky?
To je na každom z nás, ako sa rozhodne. Ja môžem odporučiť, čo by bolo najvhodnejšie. Zväčša stačí prísť raz za dva týždne. Všetko je však najmä o pocitoch, voľnom čase a chuti cítiť sa lepšie.

O litoterapii pripravujete aj odbornú publikáciu.
Je to materiál, skriptá, ktorý bude slúžiť ako odborná literatúra študentom na kurzoch tejto masáže. Kurzy by sa mali začať od nového roka.

Čím vás drahé kamene očarili?
Fascinujú ma nielen svojím tvarom, ale aj nekonečným množstvom farieb, ktoré majú. Sú to moji anjeli strážni vo chvíľkach pohody, strachu i smútku. Pozriete sa na kameň, chytíte ho do ruky, pohladíte ho – a akoby ste sa ocitli v inom svete.

Mali by sme mať aj doma nejaký drahý kameň?
Nebolo by na škodu mať na nočnom stolíku surový ruženín, prípadne ametystovú drúzu. Tá má však silnejšiu vibráciu, preto je vhodnejšie položiť ju do otvoreného priestoru, napríklad do predsiene, prípadne na konferenčný stolík. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na kráľa kameňov, krištáľ, a jeho úžasnú silu.Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Druhý krok – "V práci šoférujem"
V dnešnej dobe sme už takmer všetci bez auta stratení. Je to náš verný pomocník. Kto šoféruje pol dňa, tak aj jediný
čítať ďalej »
3649x    0x
Druhý krok - "V práci som na nohách"
Nedávno tu bol pekný článok nohy a obuv, kde bola popísaná teória. A teraz poďme k tomu čo môžme urobiť hneď
čítať ďalej »
10336x    0x
Kamene sú mojimi anjelmi
Kamene k masírovaniu? Možno zvláštna predstava - kamene totiž zvyčajne vnímame ako tvrdé, ťažké, studené, hranaté...
čítať ďalej »
9834x    0x
Reuma - otázky a odpovede
Na niekoľko zaujímavých otázok nám odpovedal MUDr. Emil Amcha, špecializácia: reumatológia
čítať ďalej »
8705x    1x
   Najbližšie kurzy
Wellness pracovník - masérsk...
15.03.2021 - 27.04.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
03.05.2021 - 15.06.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
21.06.2021 - 03.08.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
09.08.2021 - 21.09.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
27.09.2021 - 09.11.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
08.11.2021 - 21.12.2021
(ŽIlina)