Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Rezervačný systém, s ktorým nestratíte (nového) klienta

Pred pár dňami prišiel za mnou osobne klient a sťažoval sa, že sa mi nevedel cez deň viackrát dovolať. Pochopiteľne, masíroval som. Našťastie to bol jeden z tých skalných, ktorí si pofrflú, ale neodídu. Ale čo s takými, ktorých prejde chuť hneď po prvej sérii zvoniaceho tónu v slúchadle?

Poznáte to. Ste v práci, masírujete, zrazu vám zvoní telefón a na linke čaká klient alebo potenciálny klient, ktorý sa chce ku vám objednať. Prerušíte masáž, aby ste šli dvihnúť, a pohneváte si tak klienta na masérskom stole, lebo jeho zaplatený čas beží? Alebo budete zvoniaci telefón ignorovať a prídete tak o nových zákazníkov? Prvý prípad môže spôsobiť, že odradíte aj tých klientov, ktorých už máte. A ten druhý vás oberá o šancu zarobiť si viac než doteraz.

Uvažovali sme nad tým už dlhšiu dobu a snažili sme sa tento problém vyriešiť. Na osobnú asistentku či recepčnú však väčšina masérov nemá „zbytočné“ prostriedky navyše a žiadna iná možnosť okrem odkazovača na telefóne doposiaľ neexistovala.


Online rezervácie ako riešenie masérskeho problému

Maséri zvyčajne nemajú veľa času na surfovanie po internete. Budovanie marketingových stratégií, komunikácia cez emaily, správa sociálnych sietí, to všetko sú veci, o ktoré by sme sa mohli starať. Ale – nemáme kedy. A po celodennom vyčerpaní si večer maximálne vybavíme povinnú administratívu a môžeme ísť spať. Naši klienti však surfujú po internete stále. Sú online non-stop. A online si ich aj treba získať. Tu prichádzame k jadru nášho problému.

Štatistiky hovoria sami za seba. Klienti preferujú v 80 % online rezerváciu pred rezerváciou cez telefón či e-mail. A rezervácia sa môže vykonať kedykoľvek, za chodu v meste, cez deň z kancelárie či večer pred spaním, keď prichádzajú bolesti po celom dni. Na masáž si zákazník môže spomenúť aj cez víkend, kedy sa k vám tiež nemá ako dostať. Príde pondelok, bolesť prejde a na rezerváciu masáže sa zabudne tak rýchlo, ako si človek uvedomí, že cez víkend toho veľa neobjedná. Výhodou takéhoto systému je jeden jednoduchý dôvod. Ľudia sa totiž môžu ku vám objednať priamo cez systém, narozdiel od čakania na telefóne či nechávania odkazu.


Funguje to vo svete, prečo by nemohlo aj u nás?

Online rezervačné systémy sa čím ďalej, tým viac začínajú uplatňovať vo firmách rôznych zameraní. Je možné sa takto rýchlo objednať ku kaderníkovi, na kozmetiku, dokonca si zarezervovať miesto na bowlingový večer alebo golfové ihrisko. Čo sa ale našej oblasti, t.j. masážnych služieb týka, je tento spôsob „manažovania objednávkového diára“ v plienkach. V zahraničí je online rezervácia už bežnou záležitosťou a takmer všetci sa objednávajú cez svoje smartfóny a tablety. Tieto služby boli však prispôsobené na anglicky hovoriace krajiny, čo by našim slovenským klientom mohlo prekážať. Oceňujem preto, že sa iniciatívy chopil aj niekto z našich končín. Služba Reservanto vymyslená v susednom Česku začala nedávno pôsobiť i na slovenskom trhu. A rovnako ako moji kolegovia, aj ja ju len odporúčam. Šetrí neskutočne veľa času a zarába ďalšie peniaze. Šikovný vynález, ktorý dokonca okrem iného pripomenie klientovi SMS správou jeho masáž. Lebo aj takí už boli, čo sa objednali a zabudli prísť, ale to predsa viete.


Reservanto je taká šikovná asistentka nápomocná 24 hodín denne

Online rezervačný systém – Reservanto je z dielne libereckých špecialistov a programátorov. Osobne by som im šiel poďakovať za tento vynález, pretože si ho nepochvaľujem len ja, ale aj moji klienti.

Prístup k nemu je jednoduchý, či ste na tablete, smarfóne alebo počítači. Na to, koľko práce za vás vykoná, vôbec nestojí veľa. V ponuke má 3 možné balíčky. Základný, ktorého funkcie sú síce obmedzené, ale je zadarmo, takže si môžete službu aspoň trochu otestovať, a ďalšie dva sú Professional za 23,99 € a Premium za 59,99 €. Ich porovnanie nájdete tu. Keď si tak vezmete, cena za „profesionálny“ balíček je asi v hodnote dvoch odmasírovaných klientov. To vôbec nie je veľa.

Krása tejto služby spočíva práve v kalendári a systéme objednávania. Váš kalendár je verejný komukoľvek, kto má o masáž záujem. Vidí vaše voľné termíny, vidí, kedy ste obsadený a môže sa jednoducho prispôsobiť bez toho, že budete spoločne na telefóne listovať vo svojich diároch a dohadovať sa, kedy ten prvý môže, ale druhý už vtedy niečo má. Verte mi, niekedy to dokáže trvať celú večnosť.

Online rezervácia môže fungovať priamo na vašej webovej stránke, kde si systém vložíte a aj platba kartou môže prebehnúť rovno tu, alebo si na svoju stránku dáte „rezervačné“ tlačidlo, ktoré nasmeruje klienta priamo na rezervačný formulár s typom masáže a diárom s termínmi. Tam sa potom udejú všetky čary a kúzla efektívneho masérskeho podnikania. Treťou možnosťou je vytvorenie si vlastného profilu, a to zadarmo priamo na stránke Reservanta, kde sa zákazník môže objednať. Táto voľba je výhodná najmä pre tých, ktorí ešte nemajú svoje vlastné webové sídlo.

Mimochodom, ak chcete ušetriť a získať Reservanto, ešte stále prebieha zľava na ročné „členstvo“. Do konca augusta ho máte za polovičnú sumu. S 50% zľavou je to o 144 € lacnejšie.

Tak teda, čo poviete? Viac radostí a potešenia z práce – to nie sú až také nereálne slová.
Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Hľadáme maséra Bratislava - Ružinov
Hľadáme maséra do exkluzívneho centra zdravia v Bratislave – časť Ružinov. Nachádza sa v priestoroch rodinného domu s výbornou možnosťou parkovania.
čítať ďalej »
2855x    0x
ŠKOLA ENERGIA TELA je súbor 6 dvojdňových stretnutí, vždy jeden v mesiaci.
Hlavnou osnovou, o ktorú sa budeme opierať, je čakrový systém. Je to energetický systém nášho tela.
čítať ďalej »
2425x    0x
Kurz Energia tela
Zameraný na osobnostný rozvoj, zvýšenú kvalitu života,otvorenie nových horizontov, vnútornú rovnováhu a zlepšenie zdravotného stavu...
čítať ďalej »
2662x    0x
Ako si zarobiť popri masírovaní?
Nie, dnes si nejdeme rozprávať o tom, čo nehmotného - energiu, teplo, dobré slovo - masér predáva svojim klientom.
čítať ďalej »
731x    0x
Energetický účet bunky alebo ako správne investovanie prináša zisk.
V realite každého dňa sme v neustálom kontakte a spojení s energiou, ktorá nás udržuje pri živote.
čítať ďalej »
2038x    0x
   Najbližšie kurzy
Spinal touch
30.09.2020 - 01.10.2020
(Trenčín)
Mäkké techniky
03.10.2020 - 04.10.2020
(Trenčín)
Bankovanie
03.10.2020
(Trenčín)
Hirudoterapia
24.10.2020 - 25.10.2020
(Trenčín)
Masáž na doma
29.10.2020 - 01.11.2020
(Trenčín)
Thajská masáž
04.11.2020 - 05.11.2020
(Trenčín)
Bankovanie a moxovanie
14.11.2020 - 15.11.2020
(ŽIlina)