Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pre masáž
Pre masáž
Wellness procedúry
Wellness procedúry
Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty
Pre šport
Pre šport
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

India s ajurvédou

Odborný program (nie je podmienkou účasti).
Podmanivé miesta južnej Indie.
Kúpanie v tropickom oceáne.

Ajurvéda, starobylá náuka o zákonitostiach života a z nej vyplývajúce liečebné postupy, vás môže osloviť kdekoľvek vo svete, ale v Indii, ktorá je jej kolískou, precítite kontakt s touto filozofiou ďaleko hlbšie a s vyššou intenzitou. Najjužnejší cíp Indického polostrova s mimoriadne pestrým koloritom a príjemným tropickým podnebím vám k tomu ponúkne ideálne prostredie.
India je domovom mnohých národov i sociálnych vrstiev a miestami sa v nej stretnete aj s drsnou chudobou, ktorá je postupne na ústupe. Avšak juh Indie je nepochybne jedným z najvľúdnejších kútov tejto rozľahlej krajiny. Nie je toľko preľudnený a tunajšia krásna príroda ponúka dostatok obživy, takže tmavý Kéralci a Tamilovia sú väčšinou usmievaví a ich ženy vás uchvátia pestrou eleganciou svojho oblečenia. V tajuplných chrámových komplexoch sa zoznámite s ich prevažne hinduistickou vierou a rušné mestá a mestečká vám dajú nahliadnuť do ich pre nás tak exotického životného rytmu. Vaše oči potešia ako pokojné ryžové polia, pretkaná plavebnými kanálmi v prímorských nížinách, tak bujná vegetácia a čajové plantáže v horách.
A samozrejme azúrové tropické more a krásne piesočné pláže Indického oceánu, lemované palmami, ktoré vďaka svojej polohe na západnom pobreží pravidelne ponúkajú aj romantické západy slnka.

Návrh programu:
1. deň: Odlet z Prahy do južnej Indie.
2. deň: Prílet do Tiruvanantapuramu (Trivandra) - hlavného mesta štátu Kerala v južnej Indii, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta: chrám Anantha Padmanabhasvámí s typickou zdobenou gópurou - vstupnou bránou (vstup do chrámu je možný len pre hinduistov), Vládne múzeum umenia a remesiel - tzv. Napierovo muzemu, očarujúce trh Connemara.
3. deň: Výlet do pohoria Ponmudi, ktoré sa dvíha do výšky 915 mz hustého tropického lesa. Táto horská stanica je obklopená krásnymi čajovými plantážami a zalesnenými vrchmi. Vládne tu príjemné chladné, hmlisté podnebie. Úzke krivolaké chodníky a bujné, zelenajúce sa okolie ponúka málopočetné príjemné prechádzky. Pozdĺž zurčiacich potokov a riečok rastú hojne divoké kvety, čo tomuto miestu prepožičiava osobité čaro. Prehliadka čajovej plantáže, návrat do Tiruvanantapuramu.
4. deň: Po raňajkách odchod do Kanjákumárí (90 km, cca 2 hod) - miesta najjužnejšieho mysu indického subkontinentu, kde sa stretáva Indický oceán, Arabské more a Bengálsky záliv. Ďalšími zaujímavosťami sú Gándhího pamätník, chrám Kumarí umná - vyhľadávaný cieľ pútnikov a Vivékándův pomník, kam sa podľa aktuálneho počasia vydáme loďou na západ slnka. Noc v hoteli v Kanjákumárí - hotel v blízkosti pláže.
5. deň: Po raňajkách odchod na celodenný výlet do Tirunelveli, návšteva komplexu dvoch hinduistických chrámov Kanthimathi Nellaijóppar, zasvätených Šivovi a Parvati, ktorých časť pochádza zo 13. storočia. Podvečerný návrat do hotela v Kanjákumárí.
6. deň: Raňajky v hoteli, transfer do Poovar (95 km, cca 2,5 hod), pôvodne rybárskej dediny obklopenej piesočnými plážami ubytovanie v hoteli v blízkosti pláže.
6. deň - 12. deň: Kurz ajurvédy - tzv. Paňčakarma: dopoludnia cca 2-3 hodiny teórie, popoludní cca 2-3 hodiny praktickej výučby:
• V preklade znamená Paňčakarma "päťnásobné rokovania" (je tým myslené päť hlavných spôsobov liečby k vnútornej očiste). Terapia Paňčakarma má zvlášť vynikajúce postavenie medzi terapeutickými spôsobmi liečenia. Je jadrom ájurvédského lekárstva. Cieľom tohto liečenia je uvoľniť telesné tkanivá (dháty) od nadmerných dos a jedovatých splodín fyzickej a duševnej látkovej premeny (amy) príkladnú vnútorné očistou. Týmto hlboko zasahujúcim očistným programom sa dosiahne intenzívnej regenerácie a omladenie celého organizmu.
• Vlastná procedúra: príprava (prípravné techniky majú za cieľ uvoľniť amu a sústrediť ju na jedno miesto v tele):
a) v závislosti na svojej konštitúcii dostane pacient olej alebo medicínske ghí a tým sa uvoľní prebytočné dóše z tkanív
b) Ajurvédske ošetrenie rastlinnými olejmi a masážami, ktoré povzbudia látkovú premenu v tkanivách
c) intenzívne tepelné ošetrenie suchým teplom alebo bylinnú parným kúpeľom podporuje odstraňovanie škodlivín kožou a sliznicou
13. deň: Po raňajkách prejazd do Alleppey - kraja kéralských vodných ciest, tzv. "Backwaters" (175 km, cca 5,5 hod). Plavba na tradičnom hausbótu - kettuvallam, plávame pokojnými "kanálmi", vedľa ktorých uvidíme veľa malých dedín lemovaných kokosovými palmami a obklopenými ryžovými políčkami. Uvidíme ženy a deti v pestrofarebných sárích ako perú, muža pri stavbe lodí, ženy vyrábajúce kokosový olej, zber ryže a iných plodín - bežný život miestnych obyvateľov. Jeden hausbót s obsluhou je pre 4 - 6 klientov.
14. deň: Transfer do Kočínu (65 km, cca 1,5 hod), starobylého prístavného mesta a centra obchodu s korením, predovšetkým s korením. Doteraz sú tu veľmi viditeľné pozostatky európskej koloniálnej architektúry (zmesi holandskej, portugalskej a britskej architektúry). Podvečerná prechádzka ku slávnym čínskym rybárskym sieťam, návšteva predstavenia Kathákali - tradičné divadelné a tanečné predstavenia. Noc v hoteli v Kočínu.
15. deň: Po raňajkách prehliadka mesta: najstarší európsky kostol v Indii - kostol sv. Františka, katedrála Santa Cruz, palác Mattančerri s prekrásnou maľovanou výzdobou, synagóga Pardésí v židovskej časti mesta, možnosť posledných nákupov.
16. deň: Nočný transfer na letisko (z 15. na 16 deň) a skorý ranný odlet do Prahy.

Termín: 3. - 18. 3. 2015
- let môže byť v závislosti na aktuálnom letovom poriadku a cene leteniek posunutý +- 3 (4) dni
- Predpokladaný letový poriadok so spoločnosťou Emirates:
- Praha - Dubaj 15:50 - 0:55, Dubaj - Tiruvanantapuram 02:55 - 08:30
- Kočín - Dubaj 4:35 - 7:05, Dubaj - Praha 8:55 - 12:35

Cena programu bez kurzu ayurvédy: 58 400,- Kč
(pri minimálnom počte 10tich platiacich klientov)

Cena programu vrátane kurzu ayurvédy: 62 900,- Kč
(pri minimálnom počte 10tich platiacich klientov)

V cene programu zahrnuté:
- Medzinárodná spiatočná letenka vo výške 21 000, - Kč / osoba (v prípade aktuálneho navýšenia ceny letenky budeme nútení o túto čiastku navýšiť cenu zájazdu)
- 13x ubytovanie v A/C hoteloch 3*, 1x na A/C hausbótu
- 12 x raňajky
- 1x plná penzia na hausbótu
- Transfery klimatizovaným minibusom / autobusom (podľa aktuálnej veľkosti skupiny)
- Vstupné na kathakali show (podľa aktuálnych časových možností)
- Vstupy podľa programu
- Vízum do Indie vo výške 850 Kč / osoba (pre českých občanov alebo občanov s trvalý bydliskom v Českej republike)
- Slovenský občania si musia vybaviť vízum osobne, preto im bude uplatenná zľava 850 Kč s ceny zájazdu
- Česky hovoriaci sprievodca po celú dobu programu (počas kurzu ayurvédy, bude tlmočiť výklad z angličtiny)
- Príprava a organizácia zájazdu
- Potrebné informačné materiály
- DPH

V cene programu je zahrnuté:
- Poistenie liečebných nákladov v zahraničí (toto poistenie Vám radi zaistíme u poisťovne Uniqa v cene 42 Kč/osoba/deň)
- Nápoje a stravovanie okrem vyššie spomínaného
- Transfery na kurz ayurvédy a späť do hotela - cena bude závisieť na konkrétnom počte účastníkov
- Poplatky za fotenie/filmovanie (väčšinou sa toto vzťahuje na profi a poloprofil fotoaparáty a všetky videokamery)
- Prípadné fakultatívne aktivity a vstupy mimo program
- Sprepitné v hoteloch a reštauráciách
- Prepitné pre vodiča mikrobusu/autobusu a jeho pomocníka
- Všetko čo nie je uvedené "V cene je zahrnuté"

Víza: pre vybavenie víz do Indie je nutné mať platný cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov po plánovanom návrate z Indie (lepšie rok). Detailné informácie ohľadom víz a aké ďalšie formuláre, fotografie a pod. sú potrebné, vás budeme informovať po potvrdení zájazdu. Cudzinci - cudzí štátni príslušníci si za vybavenie víz zodpovedajú sami.

Kontakt pre ďalšie informácie:
Matúš Varček
matus@maser.sk
0948 377 603


Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Oáza HAGIA SOFIA, Klincová 20
Bratislava
Zaži zvukovú masáž. Dopraj si harmonické zvuky a jemné vibrácie misiek z Nepálu a Indie. ...
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
ENERGIA TELA - objavte svoju vnútornú silu
Sú rôzne cesty ako znovuobjaviť seba samého 3 dňový cyklus „Energia tela„ by mohol byť jednou z nich.
čítať ďalej »
2028x    0x
India s ajurvédou
Ajurvéda, starobylá náuka o zákonitostiach života a z nej vyplývajúce liečebné postupy, vás môže osloviť kdekoľvek vo svete, ale v Indii, ktorá jej kolískou, precítite kontakt s...
čítať ďalej »
2903x    0x
Energetický účet bunky alebo ako správne investovanie prináša zisk.
V realite každého dňa sme v neustálom kontakte a spojení s energiou, ktorá nás udržuje pri živote.
čítať ďalej »
1967x    0x
Škola čínských masáží TUI NA, 14.9.2013 - 22.2.2014, Praha
Tui Na masáž je jedním z hlavních léčebných nástrojů tradiční čínské medicíny. Jedná se o práci s povrchem těla za účelem zlepšení funkcí vnitřních orgánů a tkání a ovlivnění toku energie...
čítať ďalej »
2500x    0x
Hľadáme maséra Bratislava - Ružinov
Hľadáme maséra do exkluzívneho centra zdravia v Bratislave – časť Ružinov. Nachádza sa v priestoroch rodinného domu s výbornou možnosťou parkovania.
čítať ďalej »
2748x    0x
   Najbližšie kurzy
Mäkké techniky
13.06.2020 - 14.06.2020
(Trenčín)
SM systém - Špirálna stabili...
13.06.2020 - 14.06.2020
(Trenčín)
Masáž na doma
02.07.2020 - 05.07.2020
(Trenčín)
Kreslenie pravou mozgovou he...
04.07.2020 - 05.07.2020
(Trenčín)
Taping
18.07.2020 - 19.07.2020
(Trenčín)
Reflexná diagnostika a terap...
23.07.2020 - 26.07.2020
(Trenčín)