Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

India s ajurvédou

Odborný program (nie je podmienkou účasti).
Podmanivé miesta južnej Indie.
Kúpanie v tropickom oceáne.

Ajurvéda, starobylá náuka o zákonitostiach života a z nej vyplývajúce liečebné postupy, vás môže osloviť kdekoľvek vo svete, ale v Indii, ktorá je jej kolískou, precítite kontakt s touto filozofiou ďaleko hlbšie a s vyššou intenzitou. Najjužnejší cíp Indického polostrova s mimoriadne pestrým koloritom a príjemným tropickým podnebím vám k tomu ponúkne ideálne prostredie.
India je domovom mnohých národov i sociálnych vrstiev a miestami sa v nej stretnete aj s drsnou chudobou, ktorá je postupne na ústupe. Avšak juh Indie je nepochybne jedným z najvľúdnejších kútov tejto rozľahlej krajiny. Nie je toľko preľudnený a tunajšia krásna príroda ponúka dostatok obživy, takže tmavý Kéralci a Tamilovia sú väčšinou usmievaví a ich ženy vás uchvátia pestrou eleganciou svojho oblečenia. V tajuplných chrámových komplexoch sa zoznámite s ich prevažne hinduistickou vierou a rušné mestá a mestečká vám dajú nahliadnuť do ich pre nás tak exotického životného rytmu. Vaše oči potešia ako pokojné ryžové polia, pretkaná plavebnými kanálmi v prímorských nížinách, tak bujná vegetácia a čajové plantáže v horách.
A samozrejme azúrové tropické more a krásne piesočné pláže Indického oceánu, lemované palmami, ktoré vďaka svojej polohe na západnom pobreží pravidelne ponúkajú aj romantické západy slnka.

Návrh programu:
1. deň: Odlet z Prahy do južnej Indie.
2. deň: Prílet do Tiruvanantapuramu (Trivandra) - hlavného mesta štátu Kerala v južnej Indii, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta: chrám Anantha Padmanabhasvámí s typickou zdobenou gópurou - vstupnou bránou (vstup do chrámu je možný len pre hinduistov), Vládne múzeum umenia a remesiel - tzv. Napierovo muzemu, očarujúce trh Connemara.
3. deň: Výlet do pohoria Ponmudi, ktoré sa dvíha do výšky 915 mz hustého tropického lesa. Táto horská stanica je obklopená krásnymi čajovými plantážami a zalesnenými vrchmi. Vládne tu príjemné chladné, hmlisté podnebie. Úzke krivolaké chodníky a bujné, zelenajúce sa okolie ponúka málopočetné príjemné prechádzky. Pozdĺž zurčiacich potokov a riečok rastú hojne divoké kvety, čo tomuto miestu prepožičiava osobité čaro. Prehliadka čajovej plantáže, návrat do Tiruvanantapuramu.
4. deň: Po raňajkách odchod do Kanjákumárí (90 km, cca 2 hod) - miesta najjužnejšieho mysu indického subkontinentu, kde sa stretáva Indický oceán, Arabské more a Bengálsky záliv. Ďalšími zaujímavosťami sú Gándhího pamätník, chrám Kumarí umná - vyhľadávaný cieľ pútnikov a Vivékándův pomník, kam sa podľa aktuálneho počasia vydáme loďou na západ slnka. Noc v hoteli v Kanjákumárí - hotel v blízkosti pláže.
5. deň: Po raňajkách odchod na celodenný výlet do Tirunelveli, návšteva komplexu dvoch hinduistických chrámov Kanthimathi Nellaijóppar, zasvätených Šivovi a Parvati, ktorých časť pochádza zo 13. storočia. Podvečerný návrat do hotela v Kanjákumárí.
6. deň: Raňajky v hoteli, transfer do Poovar (95 km, cca 2,5 hod), pôvodne rybárskej dediny obklopenej piesočnými plážami ubytovanie v hoteli v blízkosti pláže.
6. deň - 12. deň: Kurz ajurvédy - tzv. Paňčakarma: dopoludnia cca 2-3 hodiny teórie, popoludní cca 2-3 hodiny praktickej výučby:
• V preklade znamená Paňčakarma "päťnásobné rokovania" (je tým myslené päť hlavných spôsobov liečby k vnútornej očiste). Terapia Paňčakarma má zvlášť vynikajúce postavenie medzi terapeutickými spôsobmi liečenia. Je jadrom ájurvédského lekárstva. Cieľom tohto liečenia je uvoľniť telesné tkanivá (dháty) od nadmerných dos a jedovatých splodín fyzickej a duševnej látkovej premeny (amy) príkladnú vnútorné očistou. Týmto hlboko zasahujúcim očistným programom sa dosiahne intenzívnej regenerácie a omladenie celého organizmu.
• Vlastná procedúra: príprava (prípravné techniky majú za cieľ uvoľniť amu a sústrediť ju na jedno miesto v tele):
a) v závislosti na svojej konštitúcii dostane pacient olej alebo medicínske ghí a tým sa uvoľní prebytočné dóše z tkanív
b) Ajurvédske ošetrenie rastlinnými olejmi a masážami, ktoré povzbudia látkovú premenu v tkanivách
c) intenzívne tepelné ošetrenie suchým teplom alebo bylinnú parným kúpeľom podporuje odstraňovanie škodlivín kožou a sliznicou
13. deň: Po raňajkách prejazd do Alleppey - kraja kéralských vodných ciest, tzv. "Backwaters" (175 km, cca 5,5 hod). Plavba na tradičnom hausbótu - kettuvallam, plávame pokojnými "kanálmi", vedľa ktorých uvidíme veľa malých dedín lemovaných kokosovými palmami a obklopenými ryžovými políčkami. Uvidíme ženy a deti v pestrofarebných sárích ako perú, muža pri stavbe lodí, ženy vyrábajúce kokosový olej, zber ryže a iných plodín - bežný život miestnych obyvateľov. Jeden hausbót s obsluhou je pre 4 - 6 klientov.
14. deň: Transfer do Kočínu (65 km, cca 1,5 hod), starobylého prístavného mesta a centra obchodu s korením, predovšetkým s korením. Doteraz sú tu veľmi viditeľné pozostatky európskej koloniálnej architektúry (zmesi holandskej, portugalskej a britskej architektúry). Podvečerná prechádzka ku slávnym čínskym rybárskym sieťam, návšteva predstavenia Kathákali - tradičné divadelné a tanečné predstavenia. Noc v hoteli v Kočínu.
15. deň: Po raňajkách prehliadka mesta: najstarší európsky kostol v Indii - kostol sv. Františka, katedrála Santa Cruz, palác Mattančerri s prekrásnou maľovanou výzdobou, synagóga Pardésí v židovskej časti mesta, možnosť posledných nákupov.
16. deň: Nočný transfer na letisko (z 15. na 16 deň) a skorý ranný odlet do Prahy.

Termín: 3. - 18. 3. 2015
- let môže byť v závislosti na aktuálnom letovom poriadku a cene leteniek posunutý +- 3 (4) dni
- Predpokladaný letový poriadok so spoločnosťou Emirates:
- Praha - Dubaj 15:50 - 0:55, Dubaj - Tiruvanantapuram 02:55 - 08:30
- Kočín - Dubaj 4:35 - 7:05, Dubaj - Praha 8:55 - 12:35

Cena programu bez kurzu ayurvédy: 58 400,- Kč
(pri minimálnom počte 10tich platiacich klientov)

Cena programu vrátane kurzu ayurvédy: 62 900,- Kč
(pri minimálnom počte 10tich platiacich klientov)

V cene programu zahrnuté:
- Medzinárodná spiatočná letenka vo výške 21 000, - Kč / osoba (v prípade aktuálneho navýšenia ceny letenky budeme nútení o túto čiastku navýšiť cenu zájazdu)
- 13x ubytovanie v A/C hoteloch 3*, 1x na A/C hausbótu
- 12 x raňajky
- 1x plná penzia na hausbótu
- Transfery klimatizovaným minibusom / autobusom (podľa aktuálnej veľkosti skupiny)
- Vstupné na kathakali show (podľa aktuálnych časových možností)
- Vstupy podľa programu
- Vízum do Indie vo výške 850 Kč / osoba (pre českých občanov alebo občanov s trvalý bydliskom v Českej republike)
- Slovenský občania si musia vybaviť vízum osobne, preto im bude uplatenná zľava 850 Kč s ceny zájazdu
- Česky hovoriaci sprievodca po celú dobu programu (počas kurzu ayurvédy, bude tlmočiť výklad z angličtiny)
- Príprava a organizácia zájazdu
- Potrebné informačné materiály
- DPH

V cene programu je zahrnuté:
- Poistenie liečebných nákladov v zahraničí (toto poistenie Vám radi zaistíme u poisťovne Uniqa v cene 42 Kč/osoba/deň)
- Nápoje a stravovanie okrem vyššie spomínaného
- Transfery na kurz ayurvédy a späť do hotela - cena bude závisieť na konkrétnom počte účastníkov
- Poplatky za fotenie/filmovanie (väčšinou sa toto vzťahuje na profi a poloprofil fotoaparáty a všetky videokamery)
- Prípadné fakultatívne aktivity a vstupy mimo program
- Sprepitné v hoteloch a reštauráciách
- Prepitné pre vodiča mikrobusu/autobusu a jeho pomocníka
- Všetko čo nie je uvedené "V cene je zahrnuté"

Víza: pre vybavenie víz do Indie je nutné mať platný cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov po plánovanom návrate z Indie (lepšie rok). Detailné informácie ohľadom víz a aké ďalšie formuláre, fotografie a pod. sú potrebné, vás budeme informovať po potvrdení zájazdu. Cudzinci - cudzí štátni príslušníci si za vybavenie víz zodpovedajú sami.

Kontakt pre ďalšie informácie:
Matúš Varček
matus@maser.sk
0948 377 603


Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Prenájom masérskych priestorov
Prenajmeme masérsku miestnosť i na kolagénovú terapiu (vrátane prístroja) v exkluzívnych priestoroch športového centra v Bratislavskom Ružinove.
čítať ďalej »
8906x    3x
Hľadáme maséra/masérku alebo fyzioterapeuta
Hľadáme maséra/masérku alebo fyzioterapeuta do nového exkluzívneho centra zdravia v Bratislave
čítať ďalej »
3833x    4x
Škola čínských masáží TUI NA, 14.9.2013 - 22.2.2014, Praha
Tui Na masáž je jedním z hlavních léčebných nástrojů tradiční čínské medicíny. Jedná se o práci s povrchem těla za účelem zlepšení funkcí vnitřních orgánů a tkání a ovlivnění toku energie...
čítať ďalej »
2559x    0x
ANDULAČNÁ TERAPIA – SVETOVÁ LIEČEBNÁ METÓDA
Chcete svojim klientom dopriať dokonalý relax s výrazným zdravotným efektom? Radi im ponúkate novinky, ktoré vás odlíšia...
čítať ďalej »
2799x    0x
ANDULAČNÁ TERAPIA – REGENERÁCIA, RELAX A LIEČBA V JEDNOM
Chcete svojim klientom dopriať dokonalý relax s výrazným zdravotným efektom?
čítať ďalej »
9924x    15x
   Najbližšie kurzy
Hirudoterapia
24.10.2020 - 25.10.2020
(Trenčín)
Masáž na doma
29.10.2020 - 01.11.2020
(Trenčín)
Thajská masáž
04.11.2020 - 05.11.2020
(Trenčín)
Bankovanie a moxovanie
14.11.2020 - 15.11.2020
(ŽIlina)
Dornova metóda a Breussova m...
21.11.2020 - 22.11.2020
(Trenčín)
SM systém - Špirálna stabili...
21.11.2020 - 22.11.2020
(Trenčín)
Manuálna lymfodrenáž
25.11.2020 - 29.11.2020
(Trenčín)