Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Šport a fyzio
Šport a fyzio
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Telo ako celok

Dornova metóda (DM) vníma telo ako celok, ako jednu stavbu. To znamená, že ak nie je niečo v poriadku v dolnej polovici, nebude horná časť tela tiež v poriadku.

Ak má niekto problém s hrudnou chrbticou, je celkom stopercentné, že nebude mať v poriadku ani panvu a bedrovú časť chrbtice.
Keď niekto jazdí na koni, má nohy do,, O ", ale nie je to samozrejme tým, že by mal deformované kosti nôh, ale má posunuté bedrové kĺby. Väčšina ľudí pri sedavej robote si dáva nohu cez nohu, väčšinou vždy tú rovnakú.
A tým si ľahko posunie bedrový kĺb príslušnej nohy, čím sa tá noha stane dlhšou, keď sa takýto človek postaví na nohy, na strane dlhšej nohy sa mu zdvihne bok, teda bedrová kosť a následne na to sa kriví aj chrbtica, časom sa pootočí stavec chrbtice a pritlačí nejaký nerv. To je prakticky vznik ischiasu, teda stlačenie sedacieho nervu.
Potom taký človek chodí na injekcie, ktoré pôsobia proti bolesti a uvoľňujú svaly, ktoré sú ale ztuhnuté preto, aby nevyváženú chrbticu spevnili, takže klasická liečba vlastne rieši len dôsledok, nie však príčinu problému.
telo ako celokPotom sa však môže stať, že dvíhame niečo ťažšieho a platnička, ktorá má fungovať medzi stavcami ako tlmič, praskne. Operatívne je výhrez odstránený, ale toho ,, tlmiča" je medzi stavcami menej o to odsaté množstvo a bolesi väčšinou neustanú. A bohužiaľ, pretože sa príčina výhrezu neodstránila, je na rade ďalšia platnička, ktorá sa časom vysunie.
Ak som písala o sedacom nerve, musím rovnako tak písať o všetkých nervoch, ktoré miechou prechádzajú a medzi stavcami vedú do všetkých častí tela.
Problémy so srdcom, obličkami, žalúdkom, jednoducho všetkým čo Vás napadne môžu byť spôsobené chrbticou, ale často si bolesť chrbta s napr. srdcovou arytmiou nespojime ... A navyše, niekedy ani posuny stavcov nemusia bolieť.
Preto mi pripadá priamo tragické, keď mi priviedla mamička osemročného syna, ktorý mal o 2,5 cm! dlhšiu nohu, bolel ho chrbát a lekár mu naordinoval podpätníky. Keď maminka videla, ako sa noha počas minúty porovnala na rovnakú dĺžku ako druhá, nemohla pár sekúnd popadnúť dych.
Často sa v diagnostike uvádza skolióza, väčšinou ide len o skoliozní držanie tela, ktoré tiež vzniká z ,, dlhšej "nohy.
Ak si ľahneme na zem, a položíme nohy na okraj postele, sami môžeme zistiť, že nemáme členky vedľa seba, a to znamená, že sme si nejakým stereotypom posunuli bedrový kĺb, a že máme jednu nohu dlhšiu. Kratšia noha tak logicky nesie väčšiu váhu, mimochodom väčšinou, keď má niekto problém s jedným kolenom, je to ta kratšia noha. Futbalistom väčšinou praskne upon v kolene práve na "kratšej nohe".

Tak to by bola teória. Teraz niekoľko príbehov z praxe:

Prišiel muž, 33 rokov, s tým, že mu hrozí dialýza. Lekári mu povedali, že sa stav jeho obličiek tak rapídne horší, že by sa mal pripraviť na to, že na nasledujúcej kontrole mu bude dialýza odporúčaná. Pri našom rozhovore sme sa dostali do obdobia pred desiatimi rokmi, kedy robil aktívne judo a pri zápase mu súper vykĺbil ľavý bedrový kĺb. Noha ho bolela asi rok, potom ho začal bolieť chrbát v bedrovej oblasti. Prešiel všetkými možnými procedúrami klasickej medicíny. Chrbát ho bolel stále a pridali sa opakujúce zápaly obličiek, koliky obličiek ...
Tak som mu porovnala nohy, panvu, stavce bedrovej chrbtice, ktoré mal posunuté. Teraz je to už 5 mesiacov. Naposledy, pri piatej návšteve mi povedal, že má obličky, aj podľa lekárov, úplne v poriadku!
To je prípad za všetky. Keď vedie z mozgu nerv do obličiek a niečo ho tlačí, nie je možné, aby obličky správne fungovli, a to platí aj pre ostatné orgány.
Pani, okolo 45 rokov s nezvládateľnými závratmi, na ktoré sa liečila už desiaty mesiac. Obvodná lekárka jej odporůčala, aby si požiadala o invalidný dôchodok, ten jej však nebol udelený, pretože podľa rentgenu nemala chrbticu v takom stave, aby ho dostala. Stačilo nám 30 minút a pani si zaviazala topánky bez toho, aby mala závrat, čo pred tým nebolo možné...

Takýchto prípadov je veľa, ale je aj dosť takých, keď si ľudia myslia, že keď ich zrovnám je vyhraté, ale DM rieši problémy, ktoré vzniknú nejakým stereotypom, a ak sa nezmenia zlé návyky, problém sa vráti.

Ale aj o tom je DM. O tom ako sa správať, aby sa problém neopakoval.

D.M. je ľudová, učí sa tak, aby ju pochopil každý, i ten, kto nemá zdravotnícke vzdelanie, aby mohol pomôcť sebe, svojej rodine, svojmu okoliu. To ale nebráni aj pracovníkom v zdravotníctve, aby sa ju naučili, ak chcú pomáhať.Komentáre
(3)
Majo
27.04.2014 / 08:18:58
Dá sa skontaktovať?
Kyborg
13.05.2014 / 15:04:03
http://www.zdravotnimasaz.cz/kontakt.htm
Marcela
27.05.2014 / 09:25:01
Môžem zodpovedne potvrdiť, Keďže sa tento metóde venujem, že sú prípady, kedy Dornova metóda účinkuje "ako šibnutie čarovným prútikom". Pre ľudí, ktorí naozaj vyskúšali "všetko" a nič nepomohlo je narovnanie Dornovou metódou "zázrak". Doporučujem každému takéto ošetrenie absolvovať, aspoň preventívne :)
[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Psychický a fyzický vplyv masáží
Masáže sú jedným z najstarších spôsobov, ako uvoľniť telo a zároveň i myseľ.
čítať ďalej »
2482x    0x
Akupresúra, reflexológia - zázrak?
Reflexológia a akupresúra nepoužívajú lieky a sú kedykoľvek k dispozícii, preto sa ideálne hodia na svojpomoc.
čítať ďalej »
4961x    0x
Ako používať lávové kamene?
Masáž lávovými kameňmi prináša jedinečný zážitok. Niet divu, že je označovaná za kráľovnú masážou a patrí medzi obľúbené masážne procedúry, ale tiež sa stáva...
čítať ďalej »
4968x    0x
Wellness masáže - čo k nim potrebujete?
Očista tela, uvoľnenie a relaxácia sú základné faktory, ktoré môžete od wellness masáží očakávať.
čítať ďalej »
2179x    0x
Masáž ako prvý krok
Niekedy som si myslela, že na masáž chodia ľudia, ktorí sú leniví. Len prídu, ľahnú si a sami nechcú
čítať ďalej »
3699x    0x
   Najbližšie kurzy
Reflexná masáž chodidiel
22.01.2021 - 24.01.2021
(ŽIlina)
Manuálna lymfodrenáž
25.01.2021 - 30.01.2021
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
25.01.2021 - 09.03.2021
(ŽIlina)
Medová masáž
06.02.2021 - 06.02.2021
(ŽIlina)
Reflexná masáž chrbta
06.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Čokoládová masáž
07.02.2021 - 07.02.2021
(ŽIlina)
Masáž lávovými kameňmi
12.02.2021 - 14.02.2021
(ŽIlina)