Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pre masáž
Pre masáž
Wellness procedúry
Wellness procedúry
Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty
Pre šport
Pre šport
Kozmetika
Kozmetika
Sauny a vírivky
Sauny a vírivky
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Masér alebo masérka?

Je to otázka skoro hamletovská, ak sa nad ňou trocha zamyslíte. Kedy zvoliť služby maséra a kedy sa rozhodnú skôr pre ženské rúčky? Vôbec nie je jednoduché odpovedať, zvlášť v pomerne krátkom článku, pretože toto je téma na naozaj dôkladné zamyslenie. Aj v masírovaní a s ním súvisiacich technikách relaxácie i regenerácie ľudského organizmu existujú odvetvia, ktorým sa venujú viac muži a naopak zas v iných prevažujú masérky. Ale čas pozvoľna zmazáva aj tieto rozdiely a čím ďalej častejšie sa stretneme s prekvapením, ktoré by sme ešte pred niekoľkými rokmi neočakávali.
Predtým boli napríklad športové masáž z veľkej časti doménou mužov, či už sa jednalo o športy silové a fyzicky veľmi náročné (box, futbal, rugby, atď.) alebo aj o športy skôr rekreačné, ktorým sa ale zase venujú ľudia s nie tak dokonale prevedenou prípravou a tým pádom ľahšie vyčerpajú, podliehajú rýchlejšie únave a len prácne obnovujú svoje sily. Práve v tomto prípade už práca maséra často nevyžaduje toľko nasadenie z hľadiska fyzickej sily, ako skôr odborných znalostí a techník, okrem toho mnohé ženy, venujúci sa športovej masáži nie sú žiadne navoňané slečinky a za svoju prácu dokážu vziať naozaj s riadnym nasadením. Pretože však mnohí (predovšetkým ale tí občasní a sviatoční) športovci mávajú určité zábrany a predsudky už kvôli tomu, že v priebehu alebo tesne po skončení športového zápolenia bývajú aj spotení a tiež psychicky rozhodení, väčšinou volia maséra či masérku rovnakého pohlavia. Je to celkom logické, veď napríklad po absolvovaní behu na dlhú trať, gréckorímskeho zápolenia alebo po niekoľkých hodinách zbesilého šliapania na bicykli, asi nebudete mať chuť okukovať nenápadne pri práci napínajúcu sa masérku, radšej jednoducho vystavíte svoje telo akýmkoľvek šikovným prstom, ktoré vás zbavia únavy a prinesú zaslúženú a vytúženú úľavu.

Prečo sa hanbíme?
Sú ale aj štýly masáže, kedy zákazníkovi veľmi záleží na tom, kto bude činnosť vykonávať. Nezačínam zámerne hneď eroticky zaváňajúcimi postupmi, tie si môžeme nechať až na záver. Ale sú jednoducho medzi nami mnohí (a trúfam si povedať, že by ste sa divili, koľko sa takých ľudí nájde!), ktorí majú jednoducho pred neznámymi osobami opačného pohlavia trochu hanblivý alebo proste len neistý pocit, nedokážu sa správne uvoľniť a tým vlastne nevedomky znižujú aj účinnosť masáže. Ale nejedná sa len o pobyt na masérove stole, tieto problémy si mnohí so sebou nesú aj pri návšteve lekára, dokonca aj pri rokovaniach na úradoch či ďalších kontaktoch s neznámymi osobami, ku ktorým cítia podvedomý rešpekt či dokonca náznak strachu. Veď nie je potrebné sa im smiať, spomeňte si napríklad sami, ako vám je, keď máte zasadnúť do zubárskeho kresla! Často po prvej skúsenosti obavy odpadnú ako úplne zbytočné a potom svoju masérku (alebo maséra) nielenže dokážete navštevovať bez nepríjemných pocitov, dokonca to odporučíte aj ostatným. Ak dokážete s masírujúcimi nadviazať určitý kontakt a nájsť nejakú formu zblíženia, je to úplne ideálne a vzájomne sa dohodnete na tom, ako postupovať, aby pre vás bol zážitok čo najpríjemnejší, súčasne liečivý a prínosný aj pre vaše telo, veď tu niekde je práve skryté tajomstvo dokonalé a pritom neskutočne osviežujúce, ala príjemnej masáže.

Masáž a erotika
Exotické techniky často prinášajú do masáže pre niektorých trochu nezvyklé prvky vzrušenia a dráždenia, ale aj to k niektorým druhom masáže patrí. Nemôžeme ich hneď radiť k platenému sexu a odsudzovať ako maskovanú prostitúciu, existuje mnoho foriem eroticky zameraných masážnych techník, ktoré prinesú naozaj výborný zážitok a súčasne úľavu vyčerpanému organizmu. V tomto prípade väčšina masírovaných dáva z celkom ľahko pochopiteľných dôvodov prednosť tomu, aby ich masírovala osoba opačného pohlavia. Výnimky sa síce nájdu, ale najčastejšie je to medzi bisexuálne založenými osobami, prípadne medzi homosexuálmi a lesbičkami. Ale napríklad kvalitne vykonaná thajská alebo nuru masáž, to nemusí byť žiadna zvrhlosť alebo neviazaný sex, záleží samozrejme na tom, kam a za akým účelom sa vyberiete. Ale ak nepatríte medzi tých naozaj hanblivých, stojí to vážne za vyskúšanie.

Záverom
Ak čakáte nejaké konkrétne odporúčanie, budete sa musieť pustiť do štúdia inzerátov, dozvedieť sa viac o masážnych technikách a tiež si prečítajte v diskusných fórach na túto tému názory ostatných, potom si skôr urobíte predstavu, či zvolíte pre ten ktorý konkrétny druh masáže muža alebo ženu. Ak to bude masér (alebo masérka, samozrejme), ktorý naozaj rozumie svojmu remeslu a vykonáva svoju prácu dobre, určite neolutujete. Takže nezostáva, než vám popriať šťastnú ruku pri tej správnej voľbe.Komentáre
(1)
Jarmila
07.03.2014 / 10:46:21
Naozaj záleži a veľmi je dôležité klásť dôraz pri výbere maséra, mám veĺmi príjemnú skúsenosť a nezabudnuteľný zážitok čo sa tejto činnosti týka ,natrafila som na maséra , ktorý svoju prácu skutočne odvádzal perfektne, ale musí tam fungovať aj niečo viacej.Potom je to krásný zážitok pre Vás a masér má o klienta postarané!
[reklama]
Oáza HAGIA SOFIA, Klincová 20
Bratislava
Zaži zvukovú masáž. Dopraj si harmonické zvuky a jemné vibrácie misiek z Nepálu a Indie. ...
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Reflexná masáž chrbta II.
patrí do skupiny liečebných metód. Jej technika je odvodená z klasickej masáže. Vykonáva sa s cieľom
čítať ďalej »
3775x    0x
Aloha...
LOMI LOMI je liečebná masáž v pravom zmysle slova. LOMI LOMI je forma masáže, ktorá vznikla na Hawaiských
čítať ďalej »
2939x    0x
Nezvyčajná masáž s veľhadom kráľovským
Tento spôsob masáže si asi len tak nedoprajete, je však natoľko unikátny, že rozhodne stojí za zmienku.
čítať ďalej »
2831x    0x
Smerovanie a sled hmatov v klasickej masáži
Masér by mal dodržiavať smer a poradie masážnych hmatov za účelom eliminácie nežiaducich účinkov. Správny smer hmatov taktiež zvyšuje účinok a...
čítať ďalej »
10916x    0x
Shiatsu - energetické ošetrenie z krajiny vychádzajúceho slnka
Shiatsu je japonská tradičná pohybová terapia, pri ktorej sa pracuje s vyrovnávaním energie v tele
čítať ďalej »
3164x    0x
   Najbližšie kurzy
Taping
29.02.2020 - 01.03.2020
(Trenčín)
Bowenova masáž
03.03.2020 - 04.03.2020
(Trenčín)
Masáž tváre
03.03.2020 - 04.03.2020
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
16.03.2020 - 28.04.2020
(ŽIlina)
Manuálna lymfodrenáž
18.03.2020 - 22.03.2020
(Trenčín)
Chiropraxia
18.03.2020 - 19.03.2020
(ŽIlina)
Hirudoterapia - pijavice lek...
21.03.2020 - 22.03.2020
(ŽIlina)