Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pre masáž
Pre masáž
Wellness procedúry
Wellness procedúry
Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty
Pre šport
Pre šport
Kozmetika
Kozmetika
Sauny a vírivky
Sauny a vírivky
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Klasické relaxačné masáže a novinky v odbore

Pod pojmom "relaxačná masáž" si každý z nás pravdepodobne predstavuje niečo trochu iné, základný princíp a účinok je ale zhodný. V dnešnej uponáhľanej dobe nutne potrebujeme psychickú i fyzickú úľavu. Rozhodne je vhodné dopriať si ju radšej skôr, než bude situácia vyložene kritická. Preto určitá pravidelnosť nebude na škodu, nemusí ísť o úplne presné plánovanie, každopádne by sme ale na svoju pohodu a vyváženosť mysle i tela mali myslieť včas. Relaxačné masáže sú populárne po celom svete, v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký módny výstrelok alebo výsadu len pre vyvolených. Technika relaxačnej masáže je zameraná predovšetkým na uvoľnenie stuhnutých a natiahnutých svalov, rovnako ako na precvičenie tej časti svalstva, ktorú príliš nevyužívame a preto je trochu ochabnutá. Súčasne pomáha od lokálnej bolesti, podporuje vhodným spôsobom lymfatický systém, krvný obeh a napomáha pri procese vylučovania nežiadúcich aj toxických látok z organizmu. Spravidla sa pri relaxačnej masáži používajú jemnejšie, pomalé, nie príliš intenzívne hmaty, takže dochádza k navodeniu stavu pokoja a pohody. Nevyhnutnou zložkou je aj vhodné prostredie, doplnené často tlmeným osvetlením, správne nastavenou teplotou a doplnením relaxačnej hudby.

Každý potrebuje niečo trochu iné

Máme rôzne povolania, záujmy a životný štýl, takže je úplne jasné, že každý z nás potrebuje aj trochu inú relaxačnú masáž. Vykonávané terapie a procedúry by mali byť cieľom nielen na odstránenie príznakov únavy alebo bolesti, ale aj na ich príčiny. Veľakrát je totiž možné použiť pri opakovaných procedúrach relaxačnú masáž aj ako odrazový mostík pre preventívnu kondičnú masáž, ktorá organizmus na prichádzajúcu záťaž vhodným spôsobom včas pripraví a pomôže tak zvládnuť aj nadchádzajúcu zvýšenú námahu.

Zaujímavou variantou relaxačnej masáže je napríklad tradičná indická masáž hlavy. Jedná sa o liečivé ošetrenie krku, ramien, tváre, temena hlavy a súčasne aj hornej časti ramien, ktorá pomáha v prvom rade odstrániť emocionálny stres a napätie, utlmiť podráždenosť, znížiť psychickú únavu a zbaviť pacienta úzkosti i prípadných depresií. Výsledkom je navodenie pocitu pohody, duševného pokoja a uvoľnenia.

Na uvoľnenie svalového napätia pri výrazne preťažených alebo naopak (z dôvodu dlhodobého nevyužívania) ochabnutých svalov slúžia často regeneračné masáže. Pri prvých aplikáciách býva terapia pomerne krátka, aby nedošlo k nežiaducim pocitom únavy a prípadným kŕčom, neskôr možno pri pravidelnej aplikácii dobu masáže navyšovať. Dĺžka masáže vychádza z prispôsobenia aktuálnych potrieb a pocitov pacienta, výsledná úľava je nielen fyzická, ale prejaví sa výrazne aj na psychickom stave. Veľmi často sa v spojení s regeneračnou masážou robí aj harmonizácia aury.

Pri problémoch s vlasmi, ktoré trápia čoraz viac ľudí, sa často využíva aj populárna árjuvédská masáž, jej účinky sa ale pozitívne prejavujú aj na mnohých ďalších častiach tela. Rovnako ako ostatné masáže prináša relaxačný a terapeutický účinok, líši sa však najmä tým, že nie je vykonávaná hnietením ani tlakom, ale naopak veľmi jemnými ťahmi, pretáčaním a preťahovaním. Vďaka tomu dochádza k cielenej stimulácii mnohých dôležitých bodov na ľudskom tele, pôsobenie sa môže týkať všetkých kĺbov a väčšiny svalov. Pri tejto masáži sa využíva aj pôsobenie veľmi účinných prírodných olejov, ktoré prenikajú hlboko do tkaniva a prenášajú do nich potrebné liečivé látky. Pri vykonávaní árjuvédskej masáže konkrétne na hlave je pre zosilnenie a vyživovanie vlasových korienkov použitá stimulácia dôležitých meridianových bodov, kedy súčasne nastáva aj uvoľnenie od nahromadeného stresu a príjemné prekrvenie pokožky vedie k pocitu dlhodobého uvoľnenia, ktoré je základom kvalitnej relaxácie.

Jemná, citlivá a pritom energicky vykonávaná masáž chrbta a chrbtice - to je obľúbená masážna technika, označovaná ako Breussova masáž. Pri vykonávaní masážnych techník sa používa ľubovníkový olej, ktorý svojím pôsobením výrazne pomáha pri psychickom uvoľnení. V priebehu terapie dochádza k miernemu napučaniu medzistavcových platničiek a vďaka tomu následne k uvoľneniu nervov, vychádzajúcich z chrbtice do celého tela. Výrazne je tak podporená regenerácia medzistavcových platničiek a vyrovnanie stavcov do správnej polohy. To prebieha predovšetkým vďaka zvýšenému okysličeniu stavcového tkaniva, súčasne dochádza k odplaveniu nežiaducich škodlivých látok, nemožno opomenúť ani zvýšenú stimuláciu nervových vlákien. Vďaka týmto masážam možno pozoruhodne zlepšiť hybnosť celého organizmu a dosiahnuť pocit výrazného omladenia. Masáž je veľmi jemná a pre pacienta príjemná.

Novinky a tradičné metódy sa spájajú

Keďže cieľom relaxačnej masáže je celkové uvoľnenie a nadobudnutie pocitu fyzickej i duševnej pohody, patrí sem aj odstránenie bolestivých pocitov v oblasti chrbta a hlavy, súčasne je aj relaxačná masáž vhodnou prevenciou proti únave, chrípke a ďalším sezónnym ochoreniam a najrôznejším alergiám. Z moderných techník sa pridáva k relaxačným postupom i používanie infračerveného žiarenia a zdokonalené vibračné techniky. Aj v oblasti vyživujúcich olejov sa objavili nové prostriedky, ktoré je možné s klasickými vhodne kombinovať pre dosiahnutie lepších výsledkov.

Nikdy nie je neskoro s relaxačnými masážami začať

Služby profesionálnych masérov a masérok sú ľahko dostupné, stačí len zvoliť vhodnú terapiu a termín. Relaxačné masáže nie sú všeobecne nijako obmedzené ani vekom alebo zdravotným stavom, všetko je ale treba pred začatím masážnej kúry konzultovať s masérom, aby uvoľňujúce a upokojujúce postupy boli zvolené čo najvhodnejšie. Iste nebudete ľutovať a relaxačná masáž sa zrejme stane pravidelným doplnkom vášho životného štýlu, budete sa na ňu vyložene tešiť. Pokiaľ už máte s relaxačnými masážami skúsenosti, viete dobre o čom je reč. A ak nie, mali by ste prestať váhať a túto príjemnú procedúru čo najskôr absolvovať. Uvidíte, že má niečo do seba...Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Mnoheľova 22
05801 Poprad
V našom regeneračnom centre poskytujeme príjemné relaxačné masáže pre celú rodinu. Špecial...
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Nahradia živých masérov stroje?
Vývoj techniky a najrôznejších prístrojov ide stále rýchlym tempom dopredu, týka sa to pochopiteľne i masáží a najrôznejších relaxačných a regeneračných postupov.
čítať ďalej »
1200x    0x
Reflexná masáž chrbta I.
Reflexná masáž patrí do skupiny liečebných metód. Jej technika je odvodená z klasickej masáže.
čítať ďalej »
6437x    0x
Bankovanie
Liečenie bankami je metóda založená na prikladaní sklenených okrúhlych nádobiek - baniek - nahriatych vzduchom
čítať ďalej »
15517x    0x
Masér alebo masérka?
Je to otázka skoro hamletovská, ak sa nad ňou trocha zamyslíte. Kedy zvoliť služby maséra a kedy sa rozhodnú skôr pre ženské rúčky?
čítať ďalej »
3937x    1x
Reflexná masáž - liečebná metóda dostupná všetkým
Na chodidle každého človeka sa nachádza množstvo väčších aj menších plôšok a bodov
čítať ďalej »
6354x    0x
   Najbližšie kurzy
Bankovanie a moxovanie
21.02.2020 - 22.02.2020
(ŽIlina)
Indická masáž hlavy a anti...
22.02.2020 - 22.02.2020
(ŽIlina)
Spinal touch
26.02.2020 - 27.02.2020
(Trenčín)
Taping
29.02.2020 - 01.03.2020
(Trenčín)
Bowenova masáž
03.03.2020 - 04.03.2020
(Trenčín)
Masáž tváre
03.03.2020 - 04.03.2020
(ŽIlina)
Wellness pracovník - masérsk...
16.03.2020 - 28.04.2020
(ŽIlina)