Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pre masáž
Pre masáž

Wellness procedúry
Wellness procedúry

Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty

Pre šport
Pre šport

Kozmetika
Kozmetika

Sauny a vírivky
Sauny a vírivky

Akcie
Akcie

Novinky
Novinky

Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

Klasické relaxačné masáže a novinky v odbore

Pod pojmom "relaxačná masáž" si každý z nás pravdepodobne predstavuje niečo trochu iné, základný princíp a účinok je ale zhodný. V dnešnej uponáhľanej dobe nutne potrebujeme psychickú i fyzickú úľavu. Rozhodne je vhodné dopriať si ju radšej skôr, než bude situácia vyložene kritická. Preto určitá pravidelnosť nebude na škodu, nemusí ísť o úplne presné plánovanie, každopádne by sme ale na svoju pohodu a vyváženosť mysle i tela mali myslieť včas. Relaxačné masáže sú populárne po celom svete, v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký módny výstrelok alebo výsadu len pre vyvolených. Technika relaxačnej masáže je zameraná predovšetkým na uvoľnenie stuhnutých a natiahnutých svalov, rovnako ako na precvičenie tej časti svalstva, ktorú príliš nevyužívame a preto je trochu ochabnutá. Súčasne pomáha od lokálnej bolesti, podporuje vhodným spôsobom lymfatický systém, krvný obeh a napomáha pri procese vylučovania nežiadúcich aj toxických látok z organizmu. Spravidla sa pri relaxačnej masáži používajú jemnejšie, pomalé, nie príliš intenzívne hmaty, takže dochádza k navodeniu stavu pokoja a pohody. Nevyhnutnou zložkou je aj vhodné prostredie, doplnené často tlmeným osvetlením, správne nastavenou teplotou a doplnením relaxačnej hudby.

Každý potrebuje niečo trochu iné

Máme rôzne povolania, záujmy a životný štýl, takže je úplne jasné, že každý z nás potrebuje aj trochu inú relaxačnú masáž. Vykonávané terapie a procedúry by mali byť cieľom nielen na odstránenie príznakov únavy alebo bolesti, ale aj na ich príčiny. Veľakrát je totiž možné použiť pri opakovaných procedúrach relaxačnú masáž aj ako odrazový mostík pre preventívnu kondičnú masáž, ktorá organizmus na prichádzajúcu záťaž vhodným spôsobom včas pripraví a pomôže tak zvládnuť aj nadchádzajúcu zvýšenú námahu.

Zaujímavou variantou relaxačnej masáže je napríklad tradičná indická masáž hlavy. Jedná sa o liečivé ošetrenie krku, ramien, tváre, temena hlavy a súčasne aj hornej časti ramien, ktorá pomáha v prvom rade odstrániť emocionálny stres a napätie, utlmiť podráždenosť, znížiť psychickú únavu a zbaviť pacienta úzkosti i prípadných depresií. Výsledkom je navodenie pocitu pohody, duševného pokoja a uvoľnenia.

Na uvoľnenie svalového napätia pri výrazne preťažených alebo naopak (z dôvodu dlhodobého nevyužívania) ochabnutých svalov slúžia často regeneračné masáže. Pri prvých aplikáciách býva terapia pomerne krátka, aby nedošlo k nežiaducim pocitom únavy a prípadným kŕčom, neskôr možno pri pravidelnej aplikácii dobu masáže navyšovať. Dĺžka masáže vychádza z prispôsobenia aktuálnych potrieb a pocitov pacienta, výsledná úľava je nielen fyzická, ale prejaví sa výrazne aj na psychickom stave. Veľmi často sa v spojení s regeneračnou masážou robí aj harmonizácia aury.

Pri problémoch s vlasmi, ktoré trápia čoraz viac ľudí, sa často využíva aj populárna árjuvédská masáž, jej účinky sa ale pozitívne prejavujú aj na mnohých ďalších častiach tela. Rovnako ako ostatné masáže prináša relaxačný a terapeutický účinok, líši sa však najmä tým, že nie je vykonávaná hnietením ani tlakom, ale naopak veľmi jemnými ťahmi, pretáčaním a preťahovaním. Vďaka tomu dochádza k cielenej stimulácii mnohých dôležitých bodov na ľudskom tele, pôsobenie sa môže týkať všetkých kĺbov a väčšiny svalov. Pri tejto masáži sa využíva aj pôsobenie veľmi účinných prírodných olejov, ktoré prenikajú hlboko do tkaniva a prenášajú do nich potrebné liečivé látky. Pri vykonávaní árjuvédskej masáže konkrétne na hlave je pre zosilnenie a vyživovanie vlasových korienkov použitá stimulácia dôležitých meridianových bodov, kedy súčasne nastáva aj uvoľnenie od nahromadeného stresu a príjemné prekrvenie pokožky vedie k pocitu dlhodobého uvoľnenia, ktoré je základom kvalitnej relaxácie.

Jemná, citlivá a pritom energicky vykonávaná masáž chrbta a chrbtice - to je obľúbená masážna technika, označovaná ako Breussova masáž. Pri vykonávaní masážnych techník sa používa ľubovníkový olej, ktorý svojím pôsobením výrazne pomáha pri psychickom uvoľnení. V priebehu terapie dochádza k miernemu napučaniu medzistavcových platničiek a vďaka tomu následne k uvoľneniu nervov, vychádzajúcich z chrbtice do celého tela. Výrazne je tak podporená regenerácia medzistavcových platničiek a vyrovnanie stavcov do správnej polohy. To prebieha predovšetkým vďaka zvýšenému okysličeniu stavcového tkaniva, súčasne dochádza k odplaveniu nežiaducich škodlivých látok, nemožno opomenúť ani zvýšenú stimuláciu nervových vlákien. Vďaka týmto masážam možno pozoruhodne zlepšiť hybnosť celého organizmu a dosiahnuť pocit výrazného omladenia. Masáž je veľmi jemná a pre pacienta príjemná.

Novinky a tradičné metódy sa spájajú

Keďže cieľom relaxačnej masáže je celkové uvoľnenie a nadobudnutie pocitu fyzickej i duševnej pohody, patrí sem aj odstránenie bolestivých pocitov v oblasti chrbta a hlavy, súčasne je aj relaxačná masáž vhodnou prevenciou proti únave, chrípke a ďalším sezónnym ochoreniam a najrôznejším alergiám. Z moderných techník sa pridáva k relaxačným postupom i používanie infračerveného žiarenia a zdokonalené vibračné techniky. Aj v oblasti vyživujúcich olejov sa objavili nové prostriedky, ktoré je možné s klasickými vhodne kombinovať pre dosiahnutie lepších výsledkov.

Nikdy nie je neskoro s relaxačnými masážami začať

Služby profesionálnych masérov a masérok sú ľahko dostupné, stačí len zvoliť vhodnú terapiu a termín. Relaxačné masáže nie sú všeobecne nijako obmedzené ani vekom alebo zdravotným stavom, všetko je ale treba pred začatím masážnej kúry konzultovať s masérom, aby uvoľňujúce a upokojujúce postupy boli zvolené čo najvhodnejšie. Iste nebudete ľutovať a relaxačná masáž sa zrejme stane pravidelným doplnkom vášho životného štýlu, budete sa na ňu vyložene tešiť. Pokiaľ už máte s relaxačnými masážami skúsenosti, viete dobre o čom je reč. A ak nie, mali by ste prestať váhať a túto príjemnú procedúru čo najskôr absolvovať. Uvidíte, že má niečo do seba...



Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

Pridať komentár


Meno
E-mail ( slúži len na overenie / autorizáciu príspevku )
Ochrana proti spamu
Komentár


Súhlasím s pravidlami pre komentáre
[reklama]
Cesta Janka Alexyho 45
92101 Banka
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Účinok a pôsobenie masáže na ľudský organizmus
Už v minulosti poznali ľudia masáž ako jeden z prostriedkov liečenia a regenerácie organizmu, pri ktorom si človek ako fyzicky tak aj psychicky...
čítať ďalej »
6637x    1x
Mäkké techniky /čkoloádová masáž
Keďže sa pri tejto technike nepoužíva žiadny masážny prostriedok - je teda odlišná od klasickej masáže
čítať ďalej »
2628x    1x
Telo ako celok
Dornova metóda (DM) vníma telo ako celok, ako jednu stavbu. To znamená, že ak nie je niečo v poriadku v dolnej
čítať ďalej »
10527x    3x
Dornova metóda -sklon pánvy - rozdielna dĺžka dolných končatín
Pánva ako základňa chrbtice a spojovací článok medzi trupom a nohami má zvláštny význam.
čítať ďalej »
5534x    0x
Nie je masér ako masér
Ako si vybrať toho správneho maséra? Na čo si dať pri výbere pozor? Práve sa rozhodujete, kde pôjdete na svoju
čítať ďalej »
9419x    4x
   Najbližšie kurzy
Wellness pracovník - masérsk...
20.03.2019 - 16.05.2019
(ŽIlina)
Reflexná diagnostika a terap...
21.03.2019 - 24.03.2019
(Trenčín)
Dynamická Neuromuskulárna St...
21.03.2019 - 22.03.2019
(Trenčín)
Formovanie postavy
22.03.2019 - 23.03.2019
(Trenčín)
Mojžišovej cviky na odstráne...
27.03.2019 - 28.03.2019
(Trenčín)
Shiatsu
29.03.2019 - 31.03.2019
(Trenčín)
Reflexná masáž chodidiel 3v1
29.03.2019 - 31.03.2019
(Banská Bystrica)