Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pre masáž
Pre masáž
Wellness procedúry
Wellness procedúry
Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty
Pre šport
Pre šport
Kozmetika
Kozmetika
Zdravie
Zdravie
Akcie
Akcie
Novinky
Novinky
Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

10 najpoužívanejších detoxikačných olejov

Tieto oleje napomáhajú procesu detoxikácie. Zmesi si vytvorte buď podľa návodov, s čím sa jednotlivé oleje dobre miešajú, alebo v špecifických zmesiach, ktoré sú uvedené v jednotlivých detoxikačných programoch.

1. Angelika
posilňuje lymfatický systém, a preto je obzvlášť vhodná pri čistení organizmu po chorobe. Pôsobí aj proti zadržiavaniu tekutín v tele a stimuluje potenie. Usudzuje sa, že podporuje činnosť pečene a sleziny. Jej vôňa vám bude príjemná, ak máte radi sladkú vôňu pižma. Neužívajte ju v tehotenstve alebo pred slnením, pretože vyvoláva zvýšenú citlivosť na svetlo.
Mieša sa : s grapefruitovým, citrónovým alebo madarinkovým olejom.

2.Citrón
všeobecne čistiace účinky, posilňuje činnosť pečene a obličiek, riedi krv, čím stimuluje krvný obeh. Navyše pôsobí blahodarne na biele krvinky, čím podporuje imunitný systém. Reguluje prekyslenie organizmu (k zvýšeniu kyslosti dochádza pri zvýšenej konzumácii červeného mäsa), čo je z hľadiska detoxikácie prínosné, pretože kyslé prostredie je náchylnejšie na tvorbu voľných radikálov.
Mieša sa : s feniklovým a borievkovým olejom.

3.Cyprus
tento olej má vôňu borovicového ihličia a používa sa predovšetkým na reguláciu celkového množstva tekutín v organizme. Je skvelým prostriedkom proti zadržiavaniu vody v tele a alergickým symptómom. Hoci má diuretické vlastnosti, organizmus nedehydruje, podporuje krvný obeh a pečeň. Tento éterický olej by sa nemal používať v tehotenstve.
Mieša sa : s borievkovým, citrónovým a pomarančovým olejom.

4.Fenikel
je veľmi silný detoxikačný prostriedok, ktorý sa tradične používa na neutralizáciu jedov z hmyzích uštipnutí či uhryznutí. Pre nás má význam jeho schopnosť čistiť organizmus po prílišnom množstve jedla a pitia. Stav po "opici" možno zažehnať masážou zmesí olejov s prídavkom fenikla. Používajte ho však striedmo, pretože vo veľkých dávkach môže byť toxický a ak máte citlivú pleť, tak aj dráždivý. Nemal by sa používať pri epilepsii a v tehotenstve.
Mieša sa : s citrónovým a borievkovým olejom.

5.Grapefruit
aktivizujúci a revitalizujúci olej. Grapefruit stimuluje lymfatický systém, pomáha taktiež regulovať množstvo vody v organizme, znižuje zadržiavanie tekutín a zvyšuje množstvo moču. Navyše posilňuje tvorbu žlče v pečeni a používal sa v liečení závislostí na potlačovanie abstinenčných príznakov. Ak ho používate proti nadváhe spôsobenej zadržiavaním tekutín, buďte opatrní. Citrusové silice môžu stimulovať chuť do jedla, a tak by pôsobili proti vážmu snaženiu. Taktiež vyvolávajú citlivosť na slnečné žiarenie.
Mieša sa : s pelargóniovým olejom.

6.Borievka
borievkový olej podporuje činnosť pečene a používal sa ako podporný prostriedok pri liečbe ochorení pečene. Pomáha proti pocitom presýtenia či stavu po "opici" a čistí črevá. Pomáha potlačiť chuť do jedla, takže ak vykonávate detoxikáciu a potrebujete sa zbaviť chuti na určité jedlá, značne vám pomôže. Borievka má taktiež diuretické účinky a posilňuje činnosť obličiek. Nepoužívajte borievku v tehotenstve a všeobecne sa vyvarujte nadmerných dávok, pretože jej diuretické účinky môžu obličky zahltiť toxínmi.
Mieša sa : s cyprusovým, pelargóniovým, grapefruitovým a pomarančovým olejom.

7.Mandarínka
je známa svojim blahodárnym pôsobením vojnových tráum, duševnej nerovnováhy a ochabnutosti. Pomáha zmierniť rad príznakov narastajúcej hladiny toxínov. Jej vlastné čistiace schopnosti spočívajú v stimulácii funkcie pečene, podporuje tvorbu žlče a odbúravanie tukových zásob. Ak trpíte nadúvaním, mandarínkové silice vyvolávajú uvoľňovanie plynov. Mandarínkový olej je taktiež jedným z mála éterických olejov, o ktorom sa vie, že je absolútne bezpečný aj v tehotenstve a účinne ho možno aplikovať u detí. Napriek tomu, by ste aj s týmto olejom mali zaobchádzať obozretne a v oboch spomínaných prípadoch dodržiavať malé dávky.
Mieša sa : s olejom z korenia, grapefruitovým a citrónovým olejom.

8.Pačuli
olej z pačuli je veľmi silným odvodňovacím prostriedkom, ktorý pôsobí proti zadržiavaniu tekutín v tele, celulitíde a napomáha vyplavovaniu toxínov cez ľadviny. Navyše vyrovnáva chuť do jedla, čo redukuje stavy presýtenosti po hutných jedlách a alkoholických nápojoch, stabilizuje duševnú rovnováhu, dodáva energiu, ak je potrebné a upokojuje, ak sme v strese.Z toho plynie, že olej z pačuli si dokáže poradiť so symptómami a hlavnými príčinami preťaženia organizmu toxínmi.
Mieša sa : s olejom z korenia a pelargóniovým olejom.

9.Pelargónia
táto čisto kvetinová vôňa čistí telo zvnútra. Je to dobrý diuretický prostriedok a pomáha stimulovať pečeň a obličky. Posilňuje imunitný systém a podporuje činnosť lymfatického systému. Navyše riedi krv, čo uľahčuje srdcu jej rozháňanie po celom tele. Pelargónia navodzuje taktiež duševnú rovnováhu (japonské výskumy ukázali, že ak ju užívajú ľudia v stave stresu, upokojuje, ale ak ju užívajú ľudia potrebujúci stimuláciu, pôsobí týmto smerom).
Mieša sa : s angelikovým, grapefruitovým a pomarančovým olejom.

10.Korenie
ak máte podráždené hrubé črevo, pomôže vám normalizovať jeho funkciu olej z korenia. Používa sa na obnovenie napätia svalstva hrubého čreva a podporu črevnej činnosti. Starí Rimania ho používali na podporu trávenia ťažkých jedál a červeného mäsa, eventuálne proti otravám z jedla. Takisto stimuluje krvný obeh. Nepoužívajte ho neriedený na pleť, pretože je dráždivý. Ak ho používate na masáže alebo do kúpeľa, postačí jedna-dve kvapky, dobre premiešané s rastlinným olejom.
Mieša sa : s cyprusovým, grapefruitovým a citrónovým olejom.Komentáre
(0)

K tomuto článku ešte nenapísal nikto komentár. Buďte prví.

[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Detoxikujte svoje telo medovou masážou
Pod pojmom medová masáž si každý predstaví niečo príjemné, jemné a sladučké. Možno teraz niekoho sklamem, ale
čítať ďalej »
4884x    0x
Externá detoxikácia - časť I.
Očista tela od jedovatých látok nespočíva len v tom, čo sa deje vo vnútri tela. Napriek tomu, že povzbudzovanie
čítať ďalej »
3797x    0x
Externá detoxikácia - časť II.
Sauna a para, široko využívané najmä vo švédsku a Fínsku, pomáhajú udržiavať telo zdravé a bez toxínov.
čítať ďalej »
3511x    0x
10 najpoužívanejších detoxikačných olejov
Tieto oleje napomáhajú procesu detoxikácie. Zmesi si vytvorte buď podľa návodov, s čím sa jednotlivé oleje dobre miešajú
čítať ďalej »
4801x    0x
Detoxikácia - kľúč k zdraviu a kráse
Východiskom dobrej kondície aj pekného vzhľadu je optimálny stav hrubého čreva. Minimálne tak, ako sa staráme o dom
čítať ďalej »
3805x    0x
   Najbližšie kurzy
Taping
18.07.2020 - 19.07.2020
(Trenčín)
Reflexná diagnostika a terap...
23.07.2020 - 26.07.2020
(Trenčín)
Manuálna lymfodrenáž
19.08.2020 - 23.08.2020
(Trenčín)
SM systém - Špirálna stabili...
05.09.2020 - 06.09.2020
(Trenčín)
Dornova metóda a Breussova m...
26.09.2020 - 27.09.2020
(Trenčín)
Spinal touch
30.09.2020 - 01.10.2020
(Trenčín)