Vybavenie pre masérov a wellness centrá
0911 11 00 64 (prac. dni 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pre masáž
Pre masáž

Wellness procedúry
Wellness procedúry

Knihy, DVD, plagáty
Knihy, DVD, plagáty

Pre šport
Pre šport

Kozmetika
Kozmetika

Sauny a vírivky
Sauny a vírivky

Akcie
Akcie

Novinky
Novinky

Vyhľadávanie
Banskobystrický krajBratislavský krajKošický  krajNitriansky  krajPrešovský krajTrenčiansky krajTrnavský  krajŽilinský  kraj
Odoberanie noviniek
Pre zasielanie noviniek zadajte e-mail

10 najočistnejších potravín

Nasledujúcich 10 potravín sa osvedčilo ako najlepší dodávateľ všestranných živín, ktoré potom organizmus intenzívne čistia od toxínov.

Artičoky
zvyšujú produkciu žlče. Jednou z úloh žlče je prenášať toxíny do čriev, kde už môžu byť vylúčené. Podľa výskumov artičoky zvyšujú tok žlče o 127% asi 30 minút po zjedení.
Obsahujú antioxidanty. Štúdie v Tübingene v Nemecku dokázali, že poškodenie pečene spôsobené voľnými radikálmi sa významne znižuje, ak je podávaný artičokový koncentrát.

Avokádo
obsahuje antioxidant glutatión, ktorý účinne telo zbavuje voľných radikálov. Kombinuje ich s toxínmi rozpustnými v tukoch, zvlášť s alkoholom, a tak ich robí rozpustnými vo vode. Hladina peptidu glutatiónu s vekom klesá (preto čím sme starší, tým sú stavy po opici horšie): vedci z michiganskej univerzity v Ann Arbor v USA dospeli k tomu, že starší ľudia, u ktorých je hladina glutatiónu z nejakého dôvodu vyššia, boli zdravší. Boli taktiež menej náchylný na artritídu, o ktorej sa mnoho odborníkov domnieva, že ju zhoršuje prebytok toxínov v tele.

Cvikla
po dlhé stáročia ju Rimania používali na prečisťovanie krvi. Látky v nej obsiahnuté takisto umožňujú pohlcovať jedovaté kovy. V Leadville, čo je znečistená bývalá baňa v Colorade v USA, boli na filtrovanie škodlivých látok z vody použité plodiny ako cvikla, banány, mrkva a ich úspešnosť dosahovala 70%.
Obsahuje metionín, ktorý pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi a odstraňuje odpadové produkty z tela.
Betanín zvyšuje rýchlosť, ktorou pečeň odbúrava mastné kyseliny. Tým znižuje nátlak na tento orgán a umožňuje mu tak lepšie bojovať s omnoho nebezpečnejšími toxínmi.

Cesnak
obsahuje alicín, ktorý vzniká pri drvení cesnaku a v okamihu, keď vstúpi do tela, vytvára zlúčeniny na báze síry. Toxíny, ako sú napríklad ortuť, určité potravinové prísady alebo chemické verzie hormónu estrogénu, sa na síru viažu. Tieto zlúčeniny je potom telo schopné vylúčiť. Síra taktiež pomáha udržiavať v tele zásadité prostredie, ktoré pomáha potláčeť závislosť od nikotínu.

Jablká
vedci na Ukrajine využívali jablká na čistenie oblasti okolo Černobyľu po havárii jadrovej elektrárne.
Obsahujú vitamín C, čo je antioxidant, ktorý znižuje množstvo tuku a cholesterolu v tele.
Pektín je vláknina, ktorá sa nachádza taktiež v citrusoch, repe a bobuľovinách a viaže ťažké kovy ( ako sú olovo alebo ortuť) v hrubom čreve a podporuje ich vylučovanie. Taktiež pomáha odstraňovať z tela potravinové doplnky, vrátane tartarzínu, ktorý je spájaný s hyperaktivitou, migrénou a astmou u detí.

Kivi
obsahuje veľké množstvo vitamínu C, čo je silný antioxidant, ktorý pomáha telu pri výrobe glutatiónu. Americký časopis pre výživu publikoval štúdiu, ktorá ukazuje, že keď sa človeku podáva 500mg vitamínu C denne, hladina glutatiónu za dva týždne vzrastie o 50%.

Morské riasy
vedci z McGillovej univerzity v Montreale dokázali, že morské riasy sú na seba schopné viazať rádioaktívne látky, ktoré sa do tela dostanú potravou, pochadzájúcou z kontaminovanej oblasti. Obsahujú veľké množstvo minerálov (železo, jód, vápnik, horčík..) a algináty. Keď má telo nedostatok minerálov, snaží sa ich získať z akých koľvek ťažkých kovov. Najčastejšie algináty z morských rias na seba ťažké kovy viažu, čím uľahčujú ich vylučovanie z organizmu.

Žerucha
podporuje tvorbu enzýmov a snáď pôsobí aj priamo proti niektorým toxínom. Keď vo výskumnom potravinárskom centre v Norwichi vo Veľkej Británii podávali fajčiarom 170g žeruchy denne, ich moč obsahoval nadpriemerné množstvo známych karcinogénnych látok.
Obsahuje chlorofyl, ktorý podporuje tvorbu červených krviniek a krvný obeh.

Slivky
sú potravou, ktorá obsahuje najcviac antioxidantov, asi dvakrát viac než ich najväčší konkurenti čučoriedky.
Obsahujú kyselinu vínnu, ktorá má prirodzene laxatívne účinky, a dihydrofenylisatín, ktorý aktivizuje črevné kontrakcie. Kombinácia týchto dvoch látok skracuje čas zotrvania stolice v črevách, a znižuje teda riziko reabsorcie toxínov do organizmu.

Kapustová zelenina
do tejto čelade patrí kapusta, kel, ružičkový kel, špenát či karfiol, ktoré sú všetky veľmi účinnýmidetoxikantmi. Štúdie Cornellovej univerzity v USA dokázali, že ružičkový kel potláča pôsobenie aflatoxínov, čo sú jedovaté látky spôsobujúce rakovinu pečene. Okrem toho táto zelenina neutralizuje nitrosamíny z cigaretového dymu. Kapustové rastliny obsahujú glukozinoláty, ktoré podporujú tvorbu životne dôležitých enzýmov v pečeni.Komentáre
(1)
jana
07.02.2012 / 20:07:01
Co k tomu dodat.kupila som si knizku ako nezostarnut a je v nej pisane o tychto super potravinach.tak chcem len napisat napapajme sa di krasy a zdravia.

Pridať komentár


Meno
E-mail ( slúži len na overenie / autorizáciu príspevku )
Ochrana proti spamu
Komentár


Súhlasím s pravidlami pre komentáre
[reklama]
Mierové námestie 10/10
91101 Trenčín
Mnoheľova 22
05801 Poprad
V našom regeneračnom centre poskytujeme príjemné relaxačné masáže pre celú rodinu. Špecial...
Zobraziť ďalšie články
Zobraziť kategórie článkov
Externá detoxikácia - časť I.
Očista tela od jedovatých látok nespočíva len v tom, čo sa deje vo vnútri tela. Napriek tomu, že povzbudzovanie
čítať ďalej »
3651x    0x
Čo sú to toxíny
Výkladové slovníky zvyčajne definujú toxíny ako jedovaté látky rastlinného alebo živočíšneho pôvodu.
čítať ďalej »
4191x    0x
Detoxikácia - kľúč k zdraviu a kráse
Východiskom dobrej kondície aj pekného vzhľadu je optimálny stav hrubého čreva. Minimálne tak, ako sa staráme o dom
čítať ďalej »
3583x    0x
10 najočistnejších potravín
Nasledujúcich 10 potravín sa osvedčilo ako najlepší dodávateľ všestranných živín, ktoré potom organizmus intenzívne čistia
čítať ďalej »
6206x    1x
Očista sa začína na jar
Jar a leto sú ideálne obdobia na vyčistenie cievneho systému. Srdce bude lepšie pracovať, upraví sa stav
čítať ďalej »
4222x    1x
   Najbližšie kurzy
Californská masáž
23.11.2019 - 24.11.2019
(Banská Bystrica)
Masáž lávovými kameňmi
29.11.2019 - 01.12.2019
(ŽIlina)
Reflexná diagnostika a terap...
05.12.2019 - 08.12.2019
(Trenčín)
Odblokovanie krčnej chrbtice
05.12.2019 - 06.12.2019
(Trenčín)
Reflexná masáž chodidiel
06.12.2019 - 08.12.2019
(ŽIlina)
Dornova metóda a Breussova m...
07.12.2019 - 08.12.2019
(Trenčín)
Bambusová masáž Banská Bystr...
07.12.2019 - 08.12.2019
(Banská Bystrica)